У 2021 році УІК закупить для бібліотек 689-1 назв видань


Український інститут книги оприлюднив список видань, які планують закупити до публічних бібліотек на бюджетні кошти у 2021 році. Усього до списку закупівель потрапило 689 видань, кожен титул мають закупити в кількості близько пів тисячі примірників. З повним переліком видань та їхньою кількістю можна ознайомитися тут.

Всього до 616 бібліотек України планується надіслати 333 372 примірники, повідомляє УІК.

Над переліком видань працювали три експертні ради за відповідними тематичними напрямами: експертна рада з оцінювання літератури для дітей та юнацтва; експертна рада з оцінювання художньої літератури для дорослих; експертна рада з оцінювання іншої (нехудожньої) літератури для дорослих.

Не обійшлося цього року й без скандалів на тему того, що читатимуть діти й підлітки. Цього року емоції вирували через мотиваційну книжку Марини Ланге «Щоб у 16 не було запізно» видавництва «ІПІО». Книжка ще до закупівель потрапила у скандал через стереотипні висловлювання, що дискримінують дівчат. Щойно стало відомо, що книжку відібрано для закупівель, правозахисники, інтелектуали, письменники висловилися проти того, щоб такі видання потрапляли до публічних бібліотек за гроші платників податків.

Фрагмент із книжки Марини Ланге, що обурив громадськість

На тлі скандалу міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко подав запит на Український інститут книги щодо можливості зупинити процес закупівлі книги Щоб у 16 не було запізно для українських бібліотек. Як повідомив УІК на своїй сторінці у фейсбуці, видавництво «ІПІО» відкликало книжку Марини Ланге із закупівель.

Нагадаємо, що раніше небайдужу громадськість обурило те, що у списки закупівель потрапив дитячий комікс «Принцеса + принцеса. Довго і щасливо» Кейті О’Нілл (видавництво «Рідна мова», переклад із англійської Ярослави Стріхи). Мовляв, тут можна прочитати неприхований заклик до гомосексуальних взаємин. Утім, попри закиди з боку прихильників так званих традиційних цінностей, книжка до бібліотек таки потрапила.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар