4+

«У міста є Я». А у нас є про це книжка!

Оксана Давидова

Ірина ОЗИМОК. У міста є Я! / Ілюстрації: Студія сері/граф – Київ: Книголав, 2021. – 64 с.
Уподобань: 5

Як же складно тепер засадити дітей за читання. А чому? Бо діти (та, правду кажучи, й дорослі) мають стільки зовнішніх подразників та «легких» розваг: соцмережі, відеоролики, відеоігри… А якщо сприймати комп’ютери та смартфони не як заваду, а як помічників для читання?

Саме такий підхід і вибрала Ірина Озимок, авторка книги «У міста є Я», яку видало у 2021 році видавництво «Книголав». «У міста є я» – наче центр всесвіту (медіапростору), навколо якого обертаються сайт і подкаст. А в самій книжці є посилання-протуберанці, які відправляють читачів на нові й нові ресурси, щоб доповнити знання, отримані з цієї книжки, інформацією із зовнішніх джерел. І таким чином інтернет та книжка не конфліктують, а виступають заодно, збагачуючи читачів новими знаннями, розширяючи простір книжки.

То про що ж ця книжка?

«У міста є Я» – нонфікшн видання для дітей 6–12 років. Та я б не обмежувала її цими віковими рамками. Гадаю, вона буде цікавою і підліткам, і дорослим. Тим паче, що авторка радить читати книжку з батьками та іншими дорослими, щоб разом обговорювати проблемні моменти чи шукати інформацію. (Бачите? Тепер книжка виходить за межі паперу та інтернету й занурює дітей і батьків у світ спілкування та спільних інтересів!)

А поспілкуватися є про що! Адже ця книжка вводить нас у світ існування насправді живого організму – міста. Міста народжуються, ростуть, змінюються, «розумнішають» завдяки новим технологіям та «хворіють» через погіршення екології, засміченість чи неправильне планування.

І в кожного міста є «Я» – ті небайдужі до свого міста люди, котрі знають, як можуть вплинути на розвиток міста, як можуть покращити його, удосконалити та зробити життя в місті комфортнішим для усіх жителів, в тому числі й для людей з особливими потребами. І головною метою цієї книжки є виростити з читачів отаких от свідомих містян, які знають, звідки з’являється у кранах вода, як працює міський транспорт, куди їде з вулиць сміття, на що йдуть податки, чим займається мер та яким чином можуть вплинути на своє місто навіть школярі.

Почитали? Подумайте!

Книжка складається з 13 розділів. І в кожному з них на читачів чекають завдання. По-перше, завдання на уважність – знайти, що не так на розгорті і намагатися так не робити. А по-друге – запитання, відповіді на які треба буде додатково пошукати чи гарненько обдумати та розписати власну думку. А якщо зайти на сайт (я ж вже казала, що він – фактично невіддільна частина книжки), то можна пройти тест на знання механізму міста та взяти участь у конкурсі малюнків та есеїв.

Коли ж книжку вже прочитано, а завдання на сайті всі зроблені, а, може, й до того – варто перейти до подкасту, в якому разом із дітьми обговорюються питання існування міста та людей у ньому.

Важливою частиною книжки є ілюстрації, які виконала студія «cері/граф» (художниця Анна Іваненко). Сучасні й надзвичайно цікаві зображення в їхньому виконанні не лише прикрашають книжку, а й самі є частиною розповіді. Їх цікаво розглядати, помічаючи все нові й нові деталі.

Гадаю, «У міста є Я» стане в пригоді не лише для ознайомлення з життям міста та виховання відповідальних людей, а й для профорієнтації підлітків. А ще – це просто захоплива книжка, і я дуже рада, що у нас з’явилося таке докладне й цікаве видання!

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар