У Великобританії визначили «найрадикальнішу» дитячу книжку


Роман Джилліан Кросс (Gillian Cross) «Післязавтра» цього року отримав The Little Rebels Children’s Book Award – британську книжкову нагороду «Маленькі бунтівники», пише сайт премії.

Розповідаючи про книжку, авторка зазначила, що «ми не пишемо трактатів; не створюємо пропаганди під виглядом художньої літератури, але ми не можемо оминути речей, що нас зачіпають, які стосуються того, ким ми є і як живемо в цьому світі».

15Антиутопія «Післязавтра» (After Tomorrow) описує похмуре майбутнє Великої Британії. Основні банки збанкрутували, фінансова система зруйнована. Через це гроші, порядок і закон втратили свою цінність. Маленький герой повісті Метт із родиною змушений виживати в умовах голоду. Хлопець із ризиком для життя нападає на продуктові крамниці. Зрештою сім’я зважується на небезпечну втечу до табору біженців у Франції.

Премію Little Rebels Children’s Book Award запроваджено 2012 року у сфері «радикальної» дитячої літератури для читачів до 12 років. Її започаткували Alliance of Radical Booksellers та адміністрація Letterbox Library. Премію покликано розвивати багату традицію радикальної літератури у Великій Британії. До «радикальної» літератури засновники премії включають книжки, що звертаються до проблем дискримінації, соціальної нерівності та справедливості.

Джерело: БараБука.

Читайте також:

Оприлюднено лауреатів премії Андерсена 2014

Премію Ліндґрен у 2014 році отримала… Ліндґрен!

«Amazon» уклав читацький маст-рід

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар