У Великобританії вручили медалі за дитячі книжки


Британські бібліотекарі присудили найстаріші нагороди у сфері дитячої літератури – медаль ім. Карнеґі (Carnegie Medal) та медаль Кейт Ґріневей (Kate Greenaway Medal). Медаль ім. Карнеґі, найпрестижнішу британську нагороду у сфері дитячої та підліткової літератури, вручили авторові роману «Щоденник, написаний у бункері» (The Bunker Diary) Кевіну Бруксу. Книжку написано від імені 16-річного підлітка, який став жертвою викрадення та був ув’язнений у підземному бункері разом із кількома іншими дітьми, повідомляє «Казкарка».

Кевін Брукс (Kevin Brooks) народився 1959 року. Став популярним завдяки романам «Лукас» (Lucas, 2002) та «iBoy» (2010). «Щоденник, написаний у бункері» – 19-й роман письменника. Роман вийшов друком у 2013 році, втім, після присудження у 2014-му авторитетної премії опинився в центрі суперечок через зображення сцен насильства й імовірний нігілізм.

У свою чергу, медаль Кейт Ґріневей за видатні ілюстрації для дітей та підлітків присуджено письменнику та ілюстратору з Канади Джону Классену (Jon Klassen) за книжку-картинку «Це не мій капелюх» (This Is Not My Hat). Торік ця робота отримала найпрестижнішу нагороду США для дитячих ілюстраторів – медаль Кальдекотта.

Медаль ім. Карнеґі – щорічна британська літературна премія, що її вручають авторові дитячої або підліткової літератури. Одна з найстаріших та найпрестижніших літературних нагород у країні, за масштабом еквівалентна медалі Ньюбері в США. Названа на честь американського філантропа шотландського походження Ендрю Карнеґі (Andrew Carnegie, 1835–1919), який заснував понад 2800 бібліотек в англомовному світі. Від 1956 року премію вручають водночас із медаллю Кейт Ґріневей (присуджують ілюстраторам дитячих книжок). Раніше лауреатами медалі ім. Карнеґі ставали К.С. Льюїс, Террі Пратчет, Філіп Пулман та ін. Традиційно письменників нагороджують золотою медаллю та премією в розмірі 500 фунтів стерлінгів. Ці гроші лауреати можуть витратити лише на книжки для бібліотеки, яку оберуть самостійно.

Джерело: Казкарка.

Читайте також: У Великобританії визначили «найрадикальнішу» дитячу книжку

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар