Українці в Почесному списку IBBY 2022 року


Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги оприлюднила Почесний список IBBY 2022 року. Цього року список нараховує 163 номінанти в 47 мовах та 53 країнах: 63 письменники/ці – в категорії «Письмо», 52 ілюстратор(к)и в категорії «Ілюстрація» та 48 перекладачів/ок у категорії «Переклад». Переглянути каталог можна тут. Переглянути віртуальну виставку «почесних книжок» можна тут.

Нагадаємо, що свої пропозиції до Почесного списку IBBY вносять національні секції на чолі з провідними бібліотеками. Від України у списку 2022 року – три номінанти, усі – чоловіки.

У номінації «Письмо» до списку ввійшла підліткова повість Сергія Гридіна «Крейзі» (видавництво «Знання»).

У номінації «Ілюстрації» відзначено роботи Валерія Харчишина до книжки Володимира Верховеня «Маляткова абетка»(видавництво «Vivat»).

У категорії «Переклад» відзначено працю Віктора Морозова – роботу над книжкою Роальда Дала «Фантастичний Містер Лис» (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»).

На превеликий жаль, від Росії у списку найкращих видань дитячої літератури також є номінанти – їх аж чотири. Сподіваємося, що міжнародна культурна спільнота вслід за іншими поважними інституціями приєднається до бойкоту російської культури та «руського міра» – принаймні поки російська зброя вбиває українські родини.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар