Українська книжка про дитину з аутизмом у списку IBBY


Міжнародна рада з питань дитячої та юнацької книги видала каталог «IBBY: колекція книжок для молодих людей із інвалідностями» (IBBY Collection of Books for Young People with Disabilities) за 2019 рік.

Цього року до каталогу потрапила підліткова повість Марка Лівіна «Ріки та дороги» з ілюстраціями Євгена Величева. Книжка побачила світ у 2017 році в харківському видавництві «Віват». Головний герой – 14-річний підліток із синдромом Асперґера.

Із анотації:

чотирнадцятилітній Матвій, хлопчик із синдромом Асперґера, втікає до лісу, щоб знайти себе. Прагнучи порозумітися з власним «я», він розповідає про свої почуття, сім’ю, світ, який водночас розбився на друзки, як тарілка. І про неймовірного друга — рудого собаку із чорною лапкою, купою історій і специфічним почуттям гумору. Розповідає про свої вподобання і тривоги. І про те, що рідні можуть помирати двічі… Це важлива і вкрай потрібна книжка про вміння приймати інакшість людей і про любов. Книжка про усвідомлений біль і неусвідомлені страхи, про раз і назавжди визначені правила і про час, коли їх варто порушити.

«Ця книжка буде корисна тим, хто не має синдрому Асперґера, проте хоче більше дізнатися про цей розлад. Молодші підлітки й тинейджери оцінять короткий текст, незвичний характер собаки та зворушливі ілюстрації», – зазначено в каталозі.

Про каталог із сайту IBBY:

Багато молодих людей з обмеженими можливостями не можуть читати або користуватися звичайними книжками, або вони не можуть знайти відповідну книгу серед багатьох доступних публікацій. Тому вони потребують спеціально виготовлених книжок або вибраних звичайних книжок такої літературної та художньої якості, які відповідають їхнім особливим потребам щодо дизайну, мови, структури сюжету та малюнків.

Колекція IBBY, розташована в Публічній бібліотеці Торонто, має великий міжнародний вибір книжок для молодих людей із обмеженими можливостями. Книжки вибираються національними секціями IBBY, а також незалежними експертами та видавцями.

Каталог публікують що два роки.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар