Україна – країна мумі-тролів


У серпні 2014 року виповниться 100 років із дня народження авторки мегапопулярних історій про мумі-тролів, фінської письменниці й художниці Туве Янссон. Услід за іншими країнами, де виходили книжки Янссон, Україна також долучилася до урочистостей на честь «мами» відомих літературних персонажів.

Зокрема, у Львові було заплановано масштабне святкування, яке днями довелося переформатувати в більш камерне. «Видавництво Старого Лева» підготувало нові видання книжок про пригоди мумі-тролів (зокрема й шрифтом Брайля), оформлювала їх творча студія «Аґрафка». Також вийде друком книжка унікальних рецептів Мумі-мами в українському перекладі Наталі Іваничук. Не забувають львів’яни і про Янссон-малярку: наразі триває робота над створенням інтеграційного дитячого майданчика у стилі мумі-тролів, арт-об’єкту «Стіна мумі-тролів». Відомо, що кілька років письменниця заробляла на життя монументальними стінними розписами для різних державних та офісних будівель. Ще один соціальний проект – мобільний будиночок, у якому буде зосереджено музей мумі-тролів.

«Цього року увесь світ святкує 100-річчя фінської письменниці Туве Янссон, яка створила дивовижне суспільство маленьких вільнодумних і доброзичливих істот – мумі-тролів. І водночас для нашого видавництва – це десята річниця з моменту виходу книг про мумі-тролів українською. Ми хотіли відсвяткувати ці події добрими справами. Тому придумали цю акцію, в якій діти відчують себе не просто учасниками забав, але й благодійниками», – розповідає Мар’яна Савка, головний редактор «Видавництва Старого Лева».

На жаль, у зв’язку зі скасуванням Дитячого фестивалю «СЛОНіЯ», деякі події довелося відмінити. Отак, замість гучного святкування з обіцяними десятками заходів видавництво пропонує зібратися «На гостину до Мумі-троля» у дворику на вул. Лемківській, 15а. Обіцяють чаювання, майстер-класи й можливість принести книжки для соціальної бібліотеки. Наразі визначаються з часом.

А тимчасом 100-річчя з дня народження Туве Янссон святкують у багатьох країнах світу. А у столиці Фінляндії з 14 березня по 7 вересня 2014 року художній музей Атенеум виставляє цілу колекцію живопису, малюнків, політичних карикатур і, звісно ж, мумі-коміксів, книжкових ілюстрацій і фігурок улюблених дитячих персонажів.

БараБука за матеріалами видань «Моє місто» і starylev.com.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар