Україною прошкують кумедні «Чорні вівці»


Ще одне красиве творче місто долучилося до змагання стати «столицею» української дитячої книжки. Чернівці відоме вже легендарним «дорослим» поетичним фестивалем «MERIDIAN CZERNOWITZ», і БараБука давно очікувала від організаторів брунькування «дитячої» теми. І – дочекалася! Про загадкових АРТистичних буковинських «Чорнявок» нам розповідає наша авторка, письменниця, художниця, дітознавиця і віднедавна – головний редактор нового дитячого видавництва Христя Венгринюк.

–Звідки прийшли «Чорні вівці»? Звідки почався їхній шлях і куди він веде?

– Ми з Святославом Померанцевим та Василем Дроняком давно мріяли про дитяче видавництво. Побачивши, як стрімко розвивається видавництво «Книги-ХХІ», беззаперечно знали, що саме директор видавництво буде нашим найпершим радником, бо творить цю справу вже десятиліттями. Назва дитячого видавництва «Чорні вівці» теж роками була в голові та серці, все переживала, щоб хтось не випередив з нею. Бо це ж не проста така собі назва, а ціла легенда. Назва Чернівці пішла від чорних овець, бо не було назви місця, де заснували Чернівці, а топос виділявся саме тим, що там паслися чорні вівці. Отак романтично й склалося 🙂 Звемося арт-видавництвом, бо маємо на меті видавати багато арт-буків та альбомів. Вже працюємо над двома неймовірними арт-буками.

венгринюк1

Христя Венгринюк, головний редактор видавництва “Чорні вівці”

– В Україні наче й велика конкуренція між видавництвами, однак «на слуху» не так багато якісних дитячих книжок. Чим «Чорнявки» будуть дивувати?

– Найперше – овечками! Наші овечки будуть скрізь: на обкладинці – з табличкою, для якого року дітки можуть читати книги (це інформація для батьків). На першій сторінці буде ціла сторінка овечок за різними справами – хто ловить рибку, хто відпочиває, хто читає! Порахувавши кількість овечок, дитина знатиме, чи має вона вже стільки років, щоб читати цю книжечку, чи ще треба підрости, чи вже виросла 🙂 Овечки з’являтимуться на сторінках неочікувано й завжди підійматимуть настрій! Поки це найперше, чим ми втішаємо і втішатимемо наших маленьких читачів.

– Які негативні тенденції сучасних видань для дітей ви обов’язково плануєте долати?

– Насправді, зачитуюся дитячими книжками видавництв «Старого Лева», «А-БА-БИ-ГА-ЛА-МА-ГИ», «Фонтану казок». Вважаю, що вони творять надзвичайно якісний продукт, і ми маємо приклад такого левелу, нижче якого не творитимемо!

венгринюк2

Христя з ученицею

– Хто ваші автори? Ілюстратори? Команда?

– Команда в нас дуже дружня і сучасна. Про нас трьох я вже сказала, а також з нами такі молоді активні та талановиті люди, як Юлія Пелепчук, Євгенія Лопата, Наталя Фролескул. Христина Лукащук – знахідка та скарб для нашого колективу, саме вона ілюструвала наші дві перші книжки, малює нам наших овечок, творить візуальне для нових книжок і ще й сама пише їх! Скоро вийдуть книжки й молодих авторів Андрія Тужикова та Юлії Косівчук, а також дуже відомих авторів: Анатолія Дністрового, Ірени Карпи, Юрія Андруховича, Сергія Жадана.

4

Фотоогляд книжок новоствореного видавництва дивіться тут: Зайчик, Лев, Вівці

– Плануєте бути «нішевим», «малим» видавництвом, чи варто очікувати «промислових» обсягів?

– Ми плануємо бути великим видавництвом і творити дуже якісний і важливий контекст дитячої літератури. І не лише української ;).

– У мене відчуття, що ця робота Тебе дуже надихає. Чим?

– Звісно! З дітками працювати – неймовірно (маю гарний досвід, бо викладаю діткам живопис)! Це безкінечний потік любові та щирості! І саме тому ми хочемо творити для них все більше й більше Добра!

Розпитувала БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар