Українська секція IBBY


Українська секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги існує з 1997 року. Її засновники – колектив Централізованої системи бібліотек для дітей м. Дніпропетровська, громадська асоціація дитячого читання «Паросток» і Дніпропетровська бібліотечна асоціація. Відтоді й до осені 2013 року український центр співпраці містився в Центральній дитячій бібліотеці Дніпропетровська, посаду президента обіймала Тетяна Щукіна. У жовтні 2013-го секція змінила президента і переїхала до Національної бібліотеки України для дітей.

Які українські книжки подавати на міжнародні конкурси, яких авторів, художників і перекладачів просувати передовсім, вирішуватиме координаційна рада української секції на чолі з президентом UA-IBBY, генеральною директоркою НБУ для дітей Аллою Гордієнко. До координаційної ради можуть входити автори, ілюстратори, видавці й редактори, перекладачі, журналісти і критики, вчителі, університетські викладачі та студенти, бібліотекарі й книготорговці, соціальні працівники та батьки. За словами Алли Гордієнко, до роботи в IBBY передусім залучатимуть усі дитячі бібліотеки України, також планують залучити юних читачів, безпосередніх адресатів книжок для дітей та юнацтва. До їхнього вибору керівництво Української секції обіцяє ставитися дуже відповідально.

Як усяка громадська організація, Українська секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги не має державної підтримки. Кошти на діяльність організації й обов’язкові членські внески в бюджет IBBY керівництво секції планує шукати у спонсорів, небайдужих до проблем дитячого читання.

За час існування Української секції IBBY до Почесних списків Андерсена увійшло шестеро дніпропетровських українських письменників та художників, один художник із Києва й одна художниця з Харкова. Першим українським автором, який потрапив у поле зору Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги, був Богдан Чалий. 1974 року його книжка «Барвінок і Весна» потрапила до Почесного списку авторів. Довгий час побутувала легенда про те, що наприкінці 1970-х років у Почесному списку Андерсена фігурувало ім’я Всеволода Нестайка. Утім, цю легенду легко спростувати, переглянувши архіви каталогів IBBY.

Сайт секції: chl.kiev.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар



Читайте також: