Українських татусів закликають читати дітям книжки


29 жовтня в Києві стартував родинний марафон «Тату, почитай!» від Всеукраїнської ініціативи «Додай читання». Організатори закликають батьків знайти «десять героїчних хвилин для дітей» і почитати разом. Проект заплановано як Всеукраїнський тур. Із Києва марафон «Тату, почитай!» помандрує до Тернополя, Львова, Рівного, Дніпропетровська, Запоріжжя, звідки знову вирушить до Києва, щоб остаточно переконати татусів читати своїм дітям під час Міжнародної виставки «Книжкові контракти» 13–14 грудня.

«Важливо не лише обговорювати тему батьківського читання дітям у колі фахівців, а й практично допомогти татусям: показати привабливість такого спілкування з дитиною, зробити з татом перший крок, порадити гарну книжку», – вважає Євгенія Пірог, авторка-координаторка проекту «Тату, почитай!» та Всеукраїнської ініціативи «Додай читання».

Учасниця марафону, казкотерапевт, письменниця і психолог Катерина Єгорушкіна переконана, що «для багатьох татів, які не знають, як спілкуватися дітьми (чи губляться при цьому), книга є чудовим посередником і помічником, підказує теми для спілкування, підтримує емоційний контакт». Такої ж думки дотримується й Сергій Гридін, який не лише читає дітям книжки, а й сам їх пише: «Спільне читання – це особлива довіра, світ, куди допускають тільки дуже близьких людей! Не чекай, коли достукатися до власного нащадка заважатимуть навушники й незрозуміла для “старого” музика. На прохання “Тату, почитай!” не відвертайся втомлено до телевізора, не буркочи щось без відриву від мобільника!.. Насолоджуйся моментом! Почитай малечі казочку!».

Президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін бачить у родинному марафоні «Тату, почитай!» важливий націотворчий потенціал: «Започаткована акція “Тату, почитай!” є надзвичайно важливою для повернення культури читання в суспільство, а саме – в наймолодшу його частину, – вважає Афонін. – Саме вони, нинішні дітлахи, у випадку активного їх залучення до читання будуть тією освіченою, культурною, інтелектуальною силою, яка збудує нову цивілізовану українську державу». Утім, як свідчить досвід, для того, щоб такі ініціативи розвивалися й могли справді зробити переворот у суспільстві, потрібні значні кошти, яких поки що, як відомо БараБуці, немає. За словами Євгенії Пірог, проект наразі не має постійної фінансової підтримки, хоча українські видавці, педагоги, а також Державний комітет телерадіомовлення України всіляко заохочують діяльність ініціативи «Додай читання». Бракує коштів на книжки й поїздки в дитячі будинки по всій Україні, проведення дитячих свят, де книжка й читання були б на почесному місці.

Джерело: «БараБука».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар