Українці — Кримскі татари: дві мови — одна історія


12 листопада о 18:00 у київській книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3) відбудеться зустріч із лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та письменниками братами Капрановими «Українці – кримські татари: дві мови – одна історія». Зустріч відбудеться у рамках презентації книги «Мальована історія Незалежності України».

«Мальована історія Незалежності України» – це короткий (80 сторінок), логічний і зрозумілий виклад історичних подій, які зв’язують єдиною ниткою розвиток державності, починаючи від трипільських та кіммерійських племен аж до 1991 року. Вона об’єднує в одне ціле історію всіх українських земель – від Закарпаття та Галичини до Слобожанщини та Криму.

У цій книзі перше в українській історичній публіцистиці історію Криму та кримськотатарського народу подано невід’ємно від історії решти українських земель, а історію кримськотатарської державності разом з історією державності української.

Сьогодні у школах часто розповідають, що кримські татари завжди були ворогами українців, робили набіги і брали ясир. Просто як за Сталіна: народ-зрадник! Незалежна Україна не може будуватися на ідеології, яка є ворожою щодо частини народу. А отже спільна історія українців, кримських татар, гагаузів, караїмів, греків, євреїв – усіх народів, що творять сьогодні українську державу – необхідність номер один.

«Мальовану історію Незалежності України» Братів Капранових висунуто на Шевченківську премію.

Вхід вільний.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар