Уперше переможців «Коронації слова» оцінювало дитяче журі


16 червня стануть відомі імена лауреатів літературного конкурсу «Коронація слова 2016». Засновники конкурсу та члени журі відкривають таємниці вибору цьогорічних переможців: виявляється, у 2016 році до оцінювання дитячих творів уперше залучили дитяче журі. Про це БараБуці повідомила прес-служба конкурсу.

Цього року ввели нові критерії оцінювання дитячих номінацій за віковою категорією, завдяки чому процес визначення переможців став значно об’єктивніший і чесніший, вважає письменниця Лариса Ніцой, яка керує дитячою номінацією конкурсу.

«Ми помітили, що в країні є дуже багато конкурсів дитячої книги, але членами журі у ньому виступають завжди дорослі. Отож, минулого року я звернулась до Тетяни Логуш, щоб провести з “Коронацією слова” експеримент – запитати у дітей, чи цікава їм та книжка, що обирають дорослі? Тетяна погодилася, і ми паралельно з дорослим у дитячих номінаціях заснували ще й дитяче журі. Для цього ми організували інтернет-голосування, де діти з допомогою батьків ставили свою оцінку, – розповідає Лариса Ніцой. – Утім, на нас чекав сюрприз: діти влаштували революцію. Вони сумлінно прочитали твори, і коли прийшов час голосувати, думки розійшлися. Дітям молодших класів сподобався один твір, школярам середнього віку – інший, а ось діти 15 років, яким вже цікава тема кохання і політики, почали відстоювати свій вибір. Отож, наше молодше журі цілком слушно зробило нам зауваження: не можуть між собою змагатися твори для маляток та дорослих дітей. Ми почули наших юних експертів, тому з пані Тетяною Логуш розширили номінації та поділили твори на вікові групи: для дошкільного, молодшого, середнього, старшого шкільного віку та юнацтва. Тому переможців у дитячій номінації цього року буде значно більше».

Також цього дня оголосять імена чергових «Золотих письменників» України. Серед них – також і автори дитячих видань Ганна Чубач та Сергій Ухачевський, за повістю якого Держкіно знімає повнометражний фільм.

Імена переможців «Коронації слова 2016» стануть відомі 16 червня під час офіційної церемонії нагородження.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар