Урядова премія імені Лесі Українки


Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджують за твори, які сприяють вихованню молодого покоління в дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання. Нагороду, засновану 1971 року на честь святкування 100-річчя від дня народження Лесі Українки, вручають щороку 25 лютого в день народження письменниці.

Від 1972 до 2003 року відзнака мала назву «Літературна премія імені Лесі Українки», 2004-го премія отримала статус урядової та змінила назву. Відтоді її присуджують у чотирьох номінаціях у розмірі 10 тисяч гривень кожна:

  1. літературні твори для дітей та юнацтва;
  2. художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва;
  3. театральні вистави для дітей та юнацтва;
  4. кінотвори для дітей та юнацтва (з 2007).

Згідно з положенням, до конкурсу допускають лише книжкові видання, що вийшли друком за останні три роки; премію не присуджують повторно, а також за твори, відзначені іншими преміями. Документи разом із трьома примірниками книжки необхідно подати в Держкомтелерадіо до 1 грудня.

Відбирає твори та готує обґрунтовані пропозиції щодо номінації їх на здобуття премії Комітет, до складу якого входять Голова (заступник Голови) Держкомтелерадіо, заступник Міністра культури, заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту, представники Національної спілки письменників, Національної спілки художників, Національної спілки театральних діячів, Національної спілки кінематографістів, інші особи за рішенням голови Комітету.

Серед лауреатів премії за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва – письменники Надія Гуменюк, Григорій Фалькович, Дмитро Чередниченко, Зірка Мензатюк, Євген Білоусов, Галина Малик, Анатолій Качан, Володимир Рутківський, Анатолій Камінчук, Василь Чухліб, Володимир Лучук, Анатолій Костецький, Михайло Слабошпицький, Борис Харчук, Віктор Близнець, Анатолій Давидов, Борис Комар, Всеволод Нестайко, Григір Тютюнник, Платон Воронько, Юрій Збанацький, Наталя Забіла та інші.

За художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва нагороджено художників-ілюстраторів Вікторію Ковальчук, Катерину Штанко, Марину Пузиренко, Людмилу Кириленко та Олену Зеркалій.

Деталі й положення премії читайте на сайті zakon2.rada.gov.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: