В акції «365 казок на ніч» вийшли нові 20 аудіоказок


На YouTube-каналі Українського інституту книги вийшло продовження акції «365 казок на ніч», яку спільно реалізують Український інститут книги та медіасервіс MEGOGO. У новому сезоні казки будуть представлені у трьох тематичних блоках. Перші 20 історій від сучасних українських авторів присвячені розмаїттю природи. Кожну аудіоказку супроводжують яскраві анімовані ілюстрації, тексти з правильними наголосами для коректного читання вголос і розвивальні завдання для дітей, розроблені методистом.

«Підбираючи тексти, розробляючи анімовані ілюстрації та навчальні матеріали для акції 365 казок на ніч, ми насамперед орієнтувалися на батьків та вихователів, які прагнуть розвивати у дітей навички вдумливого читання. А позаяк наповнення акції розраховане на наймолодших читачів, нам важливо було підготувати твори саме в інтерактивному форматі, який допомагає дітям легко і з інтересом пізнавати українську мову і літературу. Так, кожну аудіоказку, професійно записану нашими партнерами MEGOGO Audio, ми доповнили ретельно підготовленими матеріалами. Це яскраві анімації, що відтворюють головний епізод сюжету; pdf-файл із текстом казки, в якому проставлено правильні наголоси, а також  завдання для роботи з текстом, розроблені педагогом-методистом», – коментує координаторка акції в УІК Юлія Колісник.

«Ми раді долучитися і працювати над збільшенням якісного україномовного аудіоконтенту. Нам дуже хочеться, аби проєкт став ще одним варіантом проведення дозвілля. Аудіоконтент є нешкідливим для зору та зручним для фонового споживання. Завдяки звуковому оформленню, що підсилює сюжет казок, слухачі зануряться в атмосферу кожної історії. Казки, начитані професійними дикторами, можуть бути інтерактивним елементом занять з української мови та літератури, а також розповісти дітям про різноманіття природи і звернути увагу на дбайливе ставлення до неї», – додає менеджерка MEGOGO Audio Катерина Котвіцька.

Щоб отримати максимум користі і задоволення від прослуховування «365 казок на ніч», рекомендуємо здійснити кілька послідовних кроків.

  1. Уважно послухати з дитиною казку (затримати увагу допоможуть ілюстрації).
  2. Після перегляду відео зазирнути в опис  під ним і відкрити текст казки.
  3. Прочитати його разом і розібрати з малюком незрозумілі слова чи сюжетні моменти.
  4. Завантажити і роздрукувати файл з ігровими завданнями, які спрямовані на розвиток усвідомленого читання і навичок аналізу прочитаного.  Серед завдань – малювання, лічба, аплікація, орігамі, завдання на логіку та багато інших. До більшості казок розроблені вправи з розвитку мовлення – вони спеціально марковані. Виконання таких вправ сприяє розвитку комунікативних здібностей дитини і є найвищою ланкою осмислення тексту. Ці прості завдання навчають дитину обговорювати прочитане й інтегрувати нове у власний досвід, а з віком привчають до регулярного читання.

Для приємного користування всі матеріали виконані в єдиній стилістиці проєкту.

Наступні цикли українських казок – про знання та героїв – вийдуть одночасно в аудіо та відеоформатах: аудіоказки можна послухати безкоштовно у мобільному застосунку MEGOGO у розділі «Аудіо» на смартфонах на базі iOS та Android, а також в автомобілях з аудіосистемою Android Auto та Apple CarPlay, відеоказки – на YouTube-каналі Українського інституту книги. Нові цикли про знання та героїв поступово з’являтимуться до кінця поточного року.

Акція «365 казок на ніч» спільно започаткована Українським інститутом книги та медіасервісом MEGOGO у 2020 році. Найперший – різдвяний – цикл, а також нові казки в акції доступні для прослуховування та перегляду на платформах засновників.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар