В Україні стартував Національний тиждень читання


Цього року в Україні вперше відбувається Національний тиждень читання, який проводить Український інститут книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України від 13 до 19 грудня. Це загальнонаціональне свято, що об’єднує навколо читання читачів, письменників, бібліотекарів, видавців і книгарів по всій країні, повідомляє УІК.

Наша мета – залучити українців до читання, купівлі та дарування книжок, відвідування бібліотек, а також привернути увагу до українського книговидання та літератури, підтримати видавництва, книгарні та бібліотеки. Звернути увагу на чинники, що допомагають українцям читати, і проєкти, які роблять книжку ближчою до кожного українця. 

«Національний тиждень читання – надзвичайно важлива подія для промоції читання книжок в різних країнах. Український інститут книги займається промоцією читання на державному рівні. По-перше, ми спрощуємо українцям вибір – у нас є проєкти, в яких експерти відібрали книжки під різних читачів, від дошкільнят до дорослих, крім того, ми інформуємо про українські книжки, що здобули премії та нагороди як в Україні, так і за кордоном. По-друге, надаємо доступ до книжок безкоштовно через публічні бібліотеки, для яких закуповуємо книжки. По-третє, здійснюємо ряд проєктів з промоції читання як процесу, важливого для формування цілої життєвої стратегії, зазвичай значно більш успішної у тих, хто читає багато, ніж у тих, хто не читає взагалі», – розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль

Гасло Національного тижня читання:  «Знайди свою книжку!». Основні акції любителям книжок та тим, хто лише на початку цього шляху, слід шукати на сторінках своїх улюблених видавництв чи в книгарнях та бібліотеках. Саме там українців чекають як тематичні підбірки книг чи поради, з чого варто почати читання в різному віці, так і приємні знижки на окремі книжки. Можливо, серед них виявляться й ті, які ви давно хотіли придбати у свою книгозбірню. УІК також пропонує програму заходів та проєктів, що відбудуться в цей період.

До акції може приєднатися кожен охочий і зробити це просто. Можна використайте спеціальну айдентику, яка є ось тут і тут або фото книжок, а також гештеги акції #тижденьчитання і #знайдисвоюкнижку.

Ось кілька ідей від УІКу, як ви можете взяти участь у національному святі читання. Якщо ви хочете взяти участь особисто, то можете:

  1. Написати пост у своїх соцмережах із рекомендаціями українських книжок (перекладних або від українських авторів), цінних саме для вас. 
  2. Купити книжки у книгарні для когось у подарунок, для себе або для передачі в бібліотеку – і також розповісти про це у своїх соцмережах.
  3. Розповісти або написати історію про читання і книжки у вашому житті в соціальних мережах. Чому, як ви думаєте, читання і українські книжки важливі для українців?
  4. Сходити/записатися в бібліотеку самостійно або з малечею, обрати книжки для всієї родини і написати про свій досвід. 

Ви також можете взяти участь у Національному тижні читання разом з колегами або всією організацією! Наприклад:

  1. Написати в соцмережах рекомендації книжок на тему, що є найбільш експертною для вашої організації.
  2. Закупити українські книжки в книгарні і подарувати їх в обрану вами бібліотеку і розповісти про це у соцмережах вашої організації.
  3. Влаштувати корпоративний флешмоб з походу в бібліотеки, книгарні або визначити найулюбленіші українські книжки працівників вашої організації.
  4. Або в будь-який інший креативний спосіб.

Тут ви можете знайти 50 найкращих родинних видань року – як ідеї для подарунків.

Приєднуйтеся до Національного тижня читання – допоможемо українцям разом знайти свою книжку!

Хай читачів в Україні стає більше з кожним днем!

До проведення Національного тижня читання приєдналися партнерські організації – Українська бібліотечна асоціація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, ГО «Форум видавців», Мистецький Арсенал, понад 100 видавництв і книгарень, а також понад 500 бібліотек.

Джерело: book-institute.org.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар