Бердт Валентин | Письменники


Письменник, журналіст, редактор, видавець. Справжнє ім’я – Валентин Бердута. Народився 10 вересня 1967 року на Сумщині. Живе у Харкові, друкується у Львові.

Літературну творчість розпочинав як поет. Видав збірку верлібрів «Потойбіччя». Вірші та оповідання друкувались у місцевій періодиці, українських часописах «Український засів», «Медіа-поліс» та антології молодої поезії «Початки» («Смолоскип», 1998). Як прозаїк дебютував романом «Останній клієнт». З 2009 року активно працює в дитячій літературі. У співавторстві з донькою Яною написав книжку для дітей «Марципан Пломбірович» (2009), 2010-го побачила світ повість «Мій друг Юрко Циркуль та інші» (2010), де правдиво описано життя сучасних харківських підлітків. «Якщо сьогодні суспільство аж ніяк не реагує на такі факти, коли підлітки-однокласники гуртом, ледь не до смерті, забивають ровесника й фільмують це на мобільник, щоб потім це жаховисько викласти на You Tube, то мені здається, що всі ми нічого не знаємо й не зовсім хочемо дізнатися про життя наших дітей, – переймається Бердт. – Не голодні, одягнуті-взуті, планшет придбали – значить, усе прекрасно. А чим живе дитина?».

Лауреат творчих конкурсів «Часопис», «Часопис-2000», «Коронація слова» (2009, 2012), переможець літературної премії «Великий Їжак» (2012).

Уважає, що дитячій літературі насамперед потрібна підтримка влади. «В хорошому сенсі. Тобто мають бути і крамниці з дитячою літературою, і бібліотеки, і додаткові тиражі. Держава має відслідковувати нові цікаві книжки, нових хороших авторів і рекомендувати їх для читання у школах», – завважує письменник в інтерв’ю газеті «День».

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: