«Валізка з книжками»: розпаковка


Довгоочікувані «Валізки з книжками» вже відправилися у 250 бібліотек України. Разом із книжками ініціатива пропонує спеціальну «інструкцію» з використання. У ній містяться матеріали від психологів – короткі тези про травму та її вплив на психіку дітей і підлітків від доктора філософії, педагога та психотерапевта Удо Бера та практичні рекомендації щодо спільного читання та складних розмов від дитячої сімейної психологині Світлани Ройз.

«“Валізка з книжками” – це книжки українських авторів/-ок, які були написані вже у новій реальності, в реальності, — в якій війна торкнулася кожного. Про те, як правильно говорити з дитиною про війну. Як пояснити маленькій людині, що відбувається, дитячою мовою» – зазначають організатори акції.

Вміст «Валізки» склали книжки, дібрані експертками з дитячого читання – Юлія Козловець, Олександра Савченко, Валентина ВздульськаТетяна СтусОксана Лущевська, Катерина Сухоребська та Катерина Міхаліцина. Про критерії добору книжок для проєкту вони розповіли тут.

Експертки проєкту також підготували кілька можливих сценаріїв роботи з книжками, літературних ігор, які стануть у пригоді бібліотекарям та освітянам, усім, хто працює з дітьми. Роздруківки для роботи з дітьми за мотивами книжок у «Валізках» доступні тут.

Проєкт реалізується Goethe-Institut Ukraine за підтримки Auswärtiges Amt. Більше можна прочитати тут.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар