7+

Венеційська мозаїка

Анна Третяк

Надійка ГЕРБІШ. Мандрівки з Чарівним Атласом: Венеція. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 56 с.
Уподобань: 4

Допитливість – основний рушій сюжету дитячих книжок, і «Мандрівки з Чарівним Атласом» не стали винятком. Братик і сестричка, що шукали розваги в кабінеті дідуся-географа, раптом опиняються далеко від рідного Збаража, у чарівній сонячній Венеції. Краса цього міста не залишає байдужими дітлахів, проте навіть вона не здатна відволікти від питання: а як повернутися додому, до батьків? І ось, коли здається, що це найбільша проблема на дану мить, поблизу Терезки з Лукою з’являється незнайомець у чорному плащі…

– Виборювати свободу – завжди небезпечно, молодий пане, – упівголоса відповів пан Валеріо.
Луці й Терезці було шкода венеціанців, яким довелося пережити загарбання, але їхня сміливість, відчайдушність та стійкість надихали дітей. Пан Валеріо казав правду: боротьба у те, за що віриш, завжди небезпечна. Але брат і сестра розуміли, що боротися все одно варто. І без боротьби за свободу не обійтися, коли хочеш залишитися вірним тому, що для тебе найважливіше.

«Мандрівка», що побачила світ у 2016 році, є вельми сучасною в деталях, звичних читацькій аудиторії видання. Мама носить малятко у слінгу, туристи увічнюють свою венеційську мандрівку за допомогою смартфонів і палиць для селфі, ба навіть на ілюстраціях ми бачимо, як перехожі знимкують краєвиди Міста на воді на планшети. Однак у плані цінностей книжка відтворює класичну патріархальну модель, яка стає особливо помітною, коли брат із сестрою опиняються в гостях у венеційського пана та його матері: Терезка прибігла на кухню допомагати бабусі Франчесці, а Лука «вмостився коло печі, аби почухати муркотиків за вушком». Попри це, видання легко читатиметься молодшими школярами обох статей.

Судячи з тексту, книжка є першою з низки казок про подорожі різними містами за допомогою магії Чарівного Атласу. Отже, залишається чекати продовження, адже можливість привідкрити світ бодай на сторінках дитячої книжки вабить до себе мрійників у будь-якому віці. Та не слід вважати, що «Мандрівки» є путівником чи туристичним атласом. Ні, це казка-натхнення, яка радше дає змогу відчути атмосферу Венеції та спонукає побачити згадані місця власними очима і посмакувати тими стравами, опис яких вийшов особливо апетитним.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар