VI Літературний фестиваль «Покрова»


14–15 жовтня в Івано-Франківську та Коломиї пройде VI Літературний фестиваль «Покрова» ім. Тараса Мельничука. Серед учасників фестивалю – сучасний український новеліст Василь Портяк, який представить нові тексти, а також оголосить переможця конкурсу прози про УПА. Від 11 червня до 20 вересня такий конкурс проводила Літературна агенція «Discursus». Серед членів журі також історик Володимир В’ятрович та письменник Василь Карп’юк. Планується, що конкурс буде традиційним. Цього разу надійшли роботи від сорока авторів. Найкращі з них увійдуть до книжки, яка навесні вийде в «Дискурсусі». Також Василь Портяк візьме участь у дискусії з Петром Шкутяком про українські воєнні добровольчі формування в рамках проекту «Розумна кава».

Поет Василь Герасим’юк приїде на фестиваль вдруге. Він представить нову книжку «Кров і легіт», яка стала значною поетичною подією цього року.

Перша валтора України – композитор Василь Пилипчак презентуватиме книжку «Наскрізь». Її авторка – івано-франківська поетеса Наталя Ткачик, а Василь Пилипчак написав музику до частини текстів книги. Очікується спільний виступ обох авторів.

Дзвінка Матіяш у рамках фестивалю презентуватиме новий роман «День Сніговика».

Також серед учасників фестивалю – письменники з Івано-Франківська та області Степан Процюк, Ольга Деркачова, Євген Баран, Іван Ципердюк, Роман Киселюк, Василь Андрушко, Микола Близнюк, Богдан Ославський, Христина Козловська та інші.

У рамках фестивалю нові книжки представлять поети Василь Задорожний та Христина Букатчук, а також читатимуть учасники Першої в Україні резиденції для молодих україномовних письменників «Станіславський феномен» Наталя Єрьоменко, Анжела Богаченко та Юлія Кручак.

Також традиційно буде оголошено лауреата фестивалю, якого оргкомітет визначив із числа учасників фестивалю. Лауреата буде нагороджено дипломом і сирним коником. Лауреати попередніх років – Олег Лишега та о. Іван Рибарук.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар