Відійшов у вічність Всеволод Нестайко


16 серпня, на 85-му році життя помер легендарний український дитячий письменник, класик дитячої літератури Всеволод Нестайко. Про це повідомляє видання «Історична правда» з покликанням на дружину письменника.

Всеволод Нестайко – автор, чиї твори для дітей увійшли до золотого фонду дитячої літератури. Вони видавалися 136 разів багатьма мовами світу, в незалежній Україні – 53 видання. Загальний наклад – понад 2 млн примірників.

Згідно з соцопитуваннями, проведеним у 1990–1992 рр. Державною бібліотекою для дітей та Міністерством культури, Нестайко – лідер читацького інтересу. Його твори включено до шкільної програми.

У 2004-му чергове перевидання «Тореадорів із Васюківки» визнане книгою року в номінації «Література для підлітків». У 2009-му казка «Дивовижні пригоди в лісовій школі» ввійшла до списку найбільш популярних в Україні книжок за даними продавців київського книжкового ринку «Петрівка».

Найвідоміші твори Нестайка – трилогія «Тореадори з Васюківки», казки «У країні сонячних Зайчиків», «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків», «Неймовірні пригоди у лісовій школі», повісті «Одиниця з обманом», «П’ятірка з хвостиком», «Загадка старого клоуна», «Чудеса в Гарбузянах», «Пригоди Грицька Половинки» та інші. Твори Нестайка перекладено двадцятьма мовами світу – від англійської до бенгалі. За ними знято кілька фільмів. Стрічка «Тореадори з Васюківки» отримала гран-прі кінофестивалю в Мюнхені (1968 рік).

БараБука висловлює співчуття рідним і близьким письменника, а також його численним читачам.

Джерело: istpravda.com.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар