Відома лауреатка премії Астрід Ліндґрен 2022


Лауреаткою Міжнародної премії Астрід Ліндґрен, яка щороку присуджується за досягнення в галузі літератури для дітей та підлітків, у 2022 році стала авторка та ілюстраторка зі Швеції Єва Ліндстрем. Про це повідомляє «Читомо».

«Загадковий світ ілюстрацій Єви Ліндстрем постійно трансформується. Дерева переміщаються, собаки набувають гігантських розмірів, а предмети зникають, щоб раптово з’явитися знову. Швидкими мазками та насиченим кольором художник створює двозначний діалог тексту та зображення. Кордон між дітьми, дорослими та тваринами нечіткий. З великою серйозністю та шаленим гумором вони борються з вічними питаннями: хто ми? Куди ми йдемо? Хто взяв наші капелюхи?», – йдеться у коментарі від журі.

Єва Ліндстрем народилася у Вестеросі 1952 року. З 1969 по 1974 рік вона навчалася у художньому коледжі Констфак у Стокгольмі, де вивчала живопис. Кар’єру розпочала у 1980-х роках як мультиплікаторка.

Її першою книжкою стала Katmössan («Котячий капелюх», 1988), яку вона сама написала та проілюструвала. Вона розробила свій неповторний гумористичний стиль як у текстах, так і у зображеннях. Проза Ліндстрем лаконічна, з особливим поєднанням похмурості та гумору.

Сама авторка каже, що її історії «часто обертаються навколо тем втрати речей чи людей, дружби й розбрату, туги…». У своїх ілюстраціях вона змішує акварель, гуаш та олівець. Її персонажі – люди або тварини – зображаються в дещо «безладному» стилі на тлі насиченої, багатої кольорової палітри.

У 2013 році Єва Ліндстрем була відзначена престижною премією Augustpriset за ілюстрації до книги Еллен Карлссон Snöret, fågeln och jag.

Нагадаємо, Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен (The Astrid Lindgren Memorial Award) була заснована шведським урядом 2002 року, після смерті відомої письменниці для того, щоб сприяти розвитку дитячої та юнацької літератури. Запровадження нагороди стало також знаком визнання та глибокої поваги до Ліндґрен, яка залишається однією із найулюбленіших та найпопулярніших письменниць у Швеції та за її межами.

Як повідомлялося, українська ілюстраторка Катерина Штанко та письменниця Леся Воронина увійшли до переліку номінантів на премію Астрід Ліндґрен-2021, а лауреатом тоді став Французький письменник Жан-Клод Мурлева.

Лауреаткою Премії 2020-го року стала авторка-ілюстраторка із Південної Кореї Гіна Баєк (Heena Baek).

Джерело: Читомо.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар