Відомі кандидати від України на премію Андерсена


Стали відомі імена номінантів на премію Андерсена 2020 року від України. Про це повідомили в національній секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги під час книжковоарсенальної дискусії «IBBY в світі та в Україні» за участі Ліз Пейдж, виконавчої директорки головного офісу IBBY, кількарічної голови журі премії Андерсена.

Кандидатів на премію ім. Г. Х. Андерсена висувають національні секції Міжнародної ради дитячої книги. Одержати нагороду може лише сучасний письменник або художник, який живе і пише сьогодні. Найвищою і найпочеснішою із трьох премій-нагород уважається Золота медаль із профілем казкаря.

На письменницьку премію від України претендуватиме поет і письменник Іван Андрусяк, на премію для ілюстраторів дитячих книжок – Владислав Єрко.

Іван Андрусяк – один із найпопулярніших дитячих авторів в Україні, неодноразово відзначений національними преміями. Його твори вивчають у шкільній програмі й перевидають численними тиражами. Книжка «Вісім днів із життя Бурундука» в ілюструванні Ганни Осадко потрапила до щорічного каталогу найкращих дитячих видань світу «Білі круки 2013». Більше про автора читайте тут.

Владислав Єрко – один із найвідоміших українських ілюстраторів, відомий як в Україні, так і за її межами. Його ілюстрації до «Снігової королеви» впізнають у всьому світі. Більше про художника читайте тут.

Нагадаємо, що від 2013 року національна секція IBBY-UA функціонує на базі Національної бібліотеки України для дітей. Торік завдяки її старанням ми вперше побачили номінантів на премію імені Астрід Лінґрен від України (письменниця Зірка Мензатюк і художник Кость Лавро). Також у Почесні списки Андерсена включили три українські книжки – «Гості на мітлі» Володимира Рутківського (за текст), «Маленький принц» із ілюстраціями Владислава Єрка (за художнє оформлення) та «Диваки і зануди» Ульфа Старка в українському перекладі Галини Кирпи (за переклад).

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар