Відомі короткі списки премії «ЛітАкцент року – 2018»


Інтернет-видання «ЛітАкцент» оприлюднило короткий список найбільш читаних упродовж року книжок у п’яти номінаціях: «Поезія», «Проза», «Поезія і проза для дітей», «Есеїстика й художній репортаж» і «Літературознавство». Список формували критики – автори сайту, голосуючи за прочитані книжки й виставляючи їм оцінки від 0 до 10.

Читайте також: «Топ БараБуки»: переможці 2018 року

У номінації «Поезія і проза для дітей» – п’ять видань:

Таня Малярчук. Mox nox (ВСЛ)
Оксана Була. Туконі – мешканець лісу (ВСЛ)
Сергій Оксеник. Вбивство п’яної піонерки (ВСЛ)
Ольга Купріян. Щоденник Лоли (#книголав)
Володимир Арєнєв. Дитя песиголовців (АССА).

Короткі списки в усіх п’яти номінаціях дивіться на сайті видання.

«Загалом цьогоріч проголосували 37 осіб. Голосування тривало впродовж грудня 2018 року, – зазначила головна редакторка «ЛітАкценту» Ірина Троскот. – Цього року критики були найменш щедрі на високі бали». За словами Ірини Троскот, найнижчі бали критики виставляли в номінаціях «Проза» та «Поезія і проза для дітей». «Жоден автор, книжка якого є в довгому списку і який, за правилами, має право голосу, не голосував за власний твір, – стверджує Троскот. – Натомість голосували за колег із тієї самої номінації».

Переможців премії «ЛітАкцент року – 2018» визначить журі, окреме для кожної номінації. У дитячій номінації це – журналістка, оглядачка дитячих книжок Марія Семенченко; літературознавиця, головна редакторка «БараБуки» Анна Третяк; перекладач, оглядач дитячих і підліткових книжок Володимир Чернишенко. Церемонія нагородження відбудеться наприкінці січня або на початку лютого 2019 року.

Читайте також: «Книга року BBC» оголосила переможців 2018 року

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар