Відомі лауреати премії Лесі Українки за 2020 рік


Комітет з присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва визначив переможців за 2020 рік. Про це повідомили в Держкомтелерадіо. Як розповіли БараБуці, минулого року премії не присуджували через бюрократичні нюанси. Ось список творів, поданих на премію у 2019 році.

У 2020 році на урядову премію в галузі дитячої літератури претендувало тридцять творів. Серед них – книжки Оксани Лущевської, Тані Стус, Юрія Нікітінського, Марини Павленко, Олени Рижко, Сергія Лоскота та інших авторів. Повний список номінованих книжок доступний на сайті Держкомтелерадіо.

Тритомник Дари Корній «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи», «Чарівні істоти українського міфу Домашні духи», «Чарівні істоти українського міфу Духи-шкідники»

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогу здобула письменниця Дара Корній за тритомник «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи», «Чарівні істоти українського міфу Домашні духи», «Чарівні істоти українського міфу Духи-шкідники» (видавництво «Віват»). «Ці книги – своєрідна енциклопедія праукраїнської міфології. У доступній для школярів формі в ній розповідається про наших давніх предків, які поклонялися богам, вшановували дерева і трави, джерела та ріки, персоніфікували вітри, буревії, дощі, снігопади, пори року й інші атмосферні та природні явища» – йдеться на сайті Деркомтелерадіо.

Книга «Байки Езопа» в оформленні Катерини Рейди

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» перемогла Катерина Рейда за художнє оформлення книги «Байки Езопа» у переказі Олександра Виженка («Час майстрів»). Всього за премію в цій номінації змагалося шість робіт.

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» перемогу здобула вистава «Снігова королева» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка (режисер-постановник – Давид Петросян, сценограф – Петро Богомазов, композитор – Олександр Кохановський). Як зазначив член комітету з присудження премії Олексій Безгін, раніше у цій номінації висувалося дуже мало робіт, тому траплялися роки, коли приймалося рішення не присуджувати у цій номінації премію. Цього року ситуація змінилася, було висунуто чотирнадцять театральних вистав.

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» премію присудили ігровому фільму «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» (автор сценарію – Олександр Власюк, більш відомий за творчим псевдонімом Сашко Лірник). За премію у цій номінації цього року змагалося вісім ігрових, анімаційних та один науково-популярний фільми.

Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо в 2004 році. Її присуджують щороку в чотирьох номінаціях до дня народження Лесі Українки за твори, які «сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання».

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар