Відомі переможці премії «Еспресо. Вибір читачів 2018»


Телеканал «Еспресо.TV» оприлюднив результати читацького голосування у премії «Еспресо. Вибір читачів» за 2018 рік. Найкращі книжки року в дитячій і дорослій номінаціях, як і торік, визначали читачі бібліотек по всій Україні.

Цього року читачі й читачки в дитячій категорії віддали свої голоси за «Дрімучий ліс» Анастасії Лавренішиної із ілюстраціями Надії Дойчевої-Бут (видавництво «Фонтан казок»). Вибір дорослих читачів – «Інтернат» Сергія Жадана (видавництво «Meridian Czernowitz»).

Читайте також: Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (11+)

Містичний трилер, моторошна казка чи фентезійна повість – якийсь із цих термінів, мабуть, підійде для характеристики дебютної повісті переможниці конкурсу «Напишіть про мене книжку» від «Фонтану казок».

В основі сюжету – дівчинка Уляна, яку виростила жорстока рогата відьма, яка знається з поганню, може оживляти кістяки тварин і взагалі – особа пренеприємна. Уляна переживає злам, дорослішання – загибель подруги і раптову потреба здобути чарівний артефакт відьомську книгу для своєї рогатої господарки. Цей нехитрий квест згодом плавно переходить у інше, важливіше завдання – знайти Дивоцвіт раніше за суперницю й таким чином порятувати Дрімучий ліс від навали Нечисті, а самій – здобути свою ідентичність.

Читайте більше в огляді Володимира Чернишенка«Ефект ховчика», або Те, що нас лякає

Нагадаємо, що впродовж липня-серпня 2018 року експертне журі визначило найкращі книжки з довгого списку. З 50 книжок, які були подані на оцінку журі, до фіналу потрапили по три позиції.

Також серед фіналістів дитячої номінації книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів» у 2018 році були: «Моя Ба», Тетяна Стус (видавництво «Ранок») і «MOX NOX», Таня Малярчук («Видавництво Старого Лева»).

Нагадаємо, що торік премію присудили Тані Стус за книжку «Де Ойра?» (видавництво «Віват»).

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар