Відомі переможці премії «Еспресо. Вибір читачів 2020»


Книжкова премія «Еспресо. Вибір читачів» оголосила свою версію найкращих книжок для дітей та підлітків 2019–2020 рр. Про це повідомило Еспресо.TV.

Премію вручають учетверте. Участь можуть брати лише українськомовні книжки. Конкурс триває у три етапи. Спочатку оргкомітет конкурсу формує довгий список згідно з пропозиціями видавництв. Тоді експертна рада вибирає по три книжки для кожної з номінацій («Література для дорослих», «Література для підлітків», «Література для дітей»), за які голосують читачі бібліотек України.

Читайте також: «Топ БараБуки 2020»: переможці

Цього року журі вручило відзнаки окремо за найкращу книжку для дітей та найкращу книжку для підлітків.

У номінації «Література для дітей» перемогу здобула книжка «Коли я була лисицею» Тані Поставної (видавництва «Vivat»). Нагадаємо, що торік письменниця отримала відзнаку «Топу БараБуки» за найкращий прозовий дебют.

До фіналу також увійшли книжки «Мія і місячне затемнення» Олі Русіної та «Історія, яку розповіла Жука» Грасі Олійко.

Найкращою в номінації «Література для підлітків» читачі визнали книжку «Шпигунки з притулку “Артеміда”» Наталії Довгопол (видавництво «Vivat»), яка цього року ввійшла у трійку фіналістів «Топу БараБуки».

Серед фіналістів цієї категорії – історична повість Івана Андрусяка «Сірка на порох», а також гостра й відверта проза Саші Камінської «Не кажи нікому», видана у співпраці літературної агенції «BaraBooka» та видавництва «Ранок».

Перемогу в дорослій номінації здобув роман Софії Андрухович «Амадока» (ВСЛ).

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар