Відомі переможці премії імені Лесі Українки за 2016 рік


Держкомтелерадіо оприлюднило результати Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2016 рік.

Усього на здобуття премії було подано 43 роботи тридцяти двох номінантів.

Вісімнадцять робіт надійшло в номінацію «Літературні твори для дітей та юнацтва», дев’ятнадцять – у номінацію «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва», чотири – в номінацію «Театральні вистави для дітей та юнацтва» та дві – в номінацію «Кінотвори для дітей та юнацтва».

Читайте також: Президентська книжка року: про пошуки Світла
 
Читайте також про переможців 2015 року.
 

Отже, цього року лауреатами премії визначено письменницю Ганну Чубач (книжка «Малюємо, читаємо, пишемо», 2015 рік видання, видавництво «Букрек»), художника-графіка Арсена Джанікяна за художнє оформлення п’яти казкових повістей про Мері Поппінс англійської письменниці Памели Треверс (видавництво «Рідна мова», 2014 рік) та творчий колектив художнього фільму «Трубач» (кінокомпанія «Укркіно», 2014 рік) у складі автора сценарію Анастасії Матешко, режисера-постановника Анатолія Матешка, оператора-постановника Юрія Короля, акторів Леоніда Шевченка та Римми Зюбіної.

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» премії вирішили не присуджувати.

«Усі подані на розгляд Комітету твори спрямовані на виховання підростаючого покоління у дусі національної гідності, любові до родини і Батьківщини, національних традицій, рідної мови», – наголосив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. Він також зазначив, що конкурс на здобуття Премії Кабінету Міністрів України ім. Лесі Українки має мету заохотити митців створювати твори для дітей та юнацтва і водночас вшанувати нашу видатну поетесу, уславлену доньку українського народу Лесю Українку.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар