Відомий довгий список премії Лесі Українки за 2014-й


Держкомтелерадіо оприлюднив перелік творів, поданих на здобуття Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2014 рік. Премію присуджують «за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання».

На номінацію «Літературні твори для дітей та юнацтва» цього року надійшло 26 книжок. Серед них, зокрема, твори письменників Олега Чорногуза, Віктора Терена, Марії Морозенко, Людмили Шутько, Мирослава Вересюка, Лесі Пилип’юк, Олександра Бакуменка та інших. Загалом у переліку представлено книжки 18 українських видавництв та видавництва «Домінант» із італійського міста Коголето, з-поміж них – ДП «Державна картографічна фабрика», ПрАТ «Вінницька обласна друкарня» та інші.

Крім того, 10 творів висунуто на здобуття премії ім. Лесі Українки в номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва». Це, зокрема, кілька книжок видавництва «АВІАЗ» в оформленні Яни Кернер-Вернер, дитячі книжки видавництва «Майстер клас» в оформленні Галини Зінько, Галини Бодякової, Наталі Дерев’янко, Віталія Кириченка, Ольги Кузнецової та інших.

Із повним переліком творів, поданих на здобуття Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2014 рік, можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, що розмір премії складає 10 тис грн у кожній номінації. Імена переможців оприлюднять у день народження Лесі Українки 25 лютого. Як писала раніше БараБука, у 2013 році переможцями премії імені Лесі Українки у вказаних категоріях стали письменниця Надія Гуменюк і художниця Вікторія Ковальчук.

Джерело: comin.kmu.gov.ua.

Дивіться також: Довгий список найкращих дитячих книжок 2014 року від «Рейтингу критика»

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар