Відзнака «Дитячий вибір»


Книжкова премія для англомовних видань «Дитячий вибір» (The Children’s & Teen Choice Book Awards) є однією з небагатьох книжкових нагород, де найкращі дитячі та підліткові книжки обирають безпосередньо читачі – діти й підлітки різного віку.

«Дитячий вибір» – проект Міжнародної читацької організації (International Reading Association, IRA) та Міжнародної ради з питань дитячої книги (Children’s Book Council). Хоча сам проект існує з 1974 року, премію для дитячих книжок засновано 2008 року, коли до проекту долучилася організація «Кожна дитина – читач» (Every Child A Reader). Основна мета премії – заохотити дітей і підлітків до читання, надавши їм можливість голосувати за книжки, які пишуть для них. Щороку понад 12 тисяч американських школярів обирають ті з сучасних книжок, які їм найбільше до вподоби, і голосують за них. На основі дитячого вибору укладають щорічні списки «Дитячий вибір», куди входить 100 найкращих сучасних дитячих книжок за версією читачів. Списки доступні загалові на сайті Міжнародної читацької організації, їх використовують учителі та бібліотекарі США, а також батьки, які хочуть допомогти своїм дітям із вибором цікавої та «перевіреної» книжки. У різні роки до списків найкращих книжок за версією юних читачів входили твори Дж. К. Ролінґ, Роба Скоттона, Джеймса Паттерсона, Джефа Кіні, дитячі видання журналу «National Geographic» тощо.

У 2009 році відокремилася відзнака «Підліткова книжка року» (The Teen Book of the Year Award). У старших читачів також є можливість пропонувати книжки на премію. Підліткам пропонують вписати свою улюблену книжку на спеціалізованому сайті, якщо її немає у списку для голосування. Рейтинг тинейджерів виходить окремим списком «Вибір майже дорослих» (Young Adults’ Choices) і нараховує 30 книжок.

Окремо відзначають автора та ілюстратора року. У 2013-му автором року обрали Джефа Кіні, який став суперпопулярним завдяки своєму циклові «Щоденник слабака» (Diary of a Wimpy Kid).

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: