Вийшла книжка-картонка для найменших про різні міста України
Під час «Книжкового Арсеналу» в Києві також презентували книжку-картинку для найменших «Подорож Україною» (ціна такої книжки тепер геть немаленька – 150 грн) – у ній мовою ілюстрацій розказано про різні регіони України та їхні особливості. За сюжетом молода мама вирішує показати своїй сім’ї (чоловіку й двом дітлахам) Україну. Усе сімейство поміщається в жовтий трейлер і подорожує рідними краями. На мапі – Київ, Донецьк, Одеса, Карпати, Полтава.
За словами авторки проекту Ноа Кременчуцької, ідея з’явилася «на місці браку красивих дитячих книжок, українських без тексту». «Є багато дитячих книжок українською з текстом, але не про Україну, – каже Ноа. – “Подорож” – це Україна як вона є, де слова – це зайве. Часом у нас надто багато слів і між ними втрачається сенс. Мені хотілося радше не патріотичних розвідок, а розбудити в нас, українцях, бажання досліджувати свою країну. Відкрити високогірні озера, таємні вулички. Адже Україна – найбільша країна в Європі, така велика й така нещасна. А погортавши нашу книжку, можна впевнитися, що насправді країна дуже яскрава й різноманітна. Дух захоплює! Упевнена, що навіть внутрішній туризм може бути цікавий». На думку Ноа Кременчуцької, дітям із найменшого віку варто показувати не лише тварин, птахів і рослин, але й культурні, релігійні образи, історичні місця. «Я чула відгуки: “Ой, ми ще геть маленькі!”, а переді мною стоїть трирічна дитина. І вона ю уже хотіла, вона вже готова фантазувати, вивчати складніші символіки, запам’ятовувати назви вулиць. Треба дати дитині цю можливість», – переконана авторка проекту «Подорож Україною».
«Майже всі місця, зображені в першій книзі “Подорож Україною”, не чужі для мене. Лише в Донецьку, на жаль, не довелося побувати, – розповідає художниця Надія Дойчева-Бут, яка проілюструвала книжку. – Переглядаючи фото, впевнилася, яке це гарне сучасне місто (важко писати “було”). Сподіваюся, скоро воно знову таким стане. Ідея в тому й полягала: зобразити Донецьк майбутнього, такий собі сучасний мегаполіс, де збережено старі будівлі і з’явилося багато нових. Мирне і святкове місто, повне ділових людей і туристів». У свою чергу Одеса, за словами художниці, «місто особливого колориту». «Моя дитина при слові “Одеса» продовжує асоціативний ряд: море, літо, діти, щастя. Одеса саме така, – ділиться Дойчева-Бут, яка народилася на Одещині. – Тут і південні лінощі і неспішність, жінки яскраво вбрані, з усіма притаманними одеситкам принадами, діти, коти і туристи. Для мене насамперед було важливо зобразити місто проукраїнським, адже мої друзі-одесити сповідують саме такі цінності».
Карпати зустрічають читачів типовим гуцульським колоритом, тут – свято Маковія. Тоді як на Полтавщині вирує Сорочинський ярмарок, святкують традиційне українське весілля. У столиці України – День незалежності. В усьому автори намагалися показати сучасне українське поруч із традиційним.
Джерело: БараБука.