Вікторія Беркут


Завтра літературознавиця та критикиня, сьогодні – вивчаю підліткову й дитячу літературу. Особливо підліткову – таку рідну й на науковому рівні мало досліджену. Зосереджуюся на ґендерному питанні в янґ-едалті й дитліті: як закладаються певні патерни, які з них шкідливі, чому та як це можна змінювати. Аналізую, яку інформацію про сексуальність підлітки й діти отримують із книжок, якість цієї інформації та доцільність, її відповідність віку читачок і читачів. І «бонусом» тема дискримінації в підліткових і дитячих творах, тут теж не без ґендеру, але й не тільки з ним.

Ці три проблеми особливо важливі для мене, бо спілкуватися з дітьми й підлітками про сексуальне, уроки сексуальної освіти для них – по факту велике табу. На жаль, це має відповідні наслідки. Але що робити, якщо дорослі живуть ґендерними (і не лише!) стереотипами? Або часто й між собою про секс не вміють говорити?

Люблю французьку, модерну й елітарну літературу. Божеволію від казок, красивих ілюстрованих книжок, видань про культуру й мистецтво. Щоби естетика й щоби про природу! Й аби Девід Ґарретт грав на фоні. І щоби вдома все було спокійно.

Print Form
Подiлитись: