4+

Він завжди був тут!

Наталія Пуряєва

Ольга КУПРІЯН. Мамонт / Ілюстрації: Грася Олійко – Харків: Ранок, 2019. – 30 с. – Серія «Слухай серцем»
Уподобань: 6

У дитячих книжок може бути безліч завдань, але є серед них такі, що ніби спеціально створені як привід для тих розмов із дітьми, які важко розпочати без приводу. Книжка «Мамонт» Ольги Купріян саме така. Тема неповної сім’ї, коли мама й тато дитини з різних причин живуть не разом, болюча і складна. Незалежно від того, добре чи погано склалися стосунки в батьків після розлучення, чи має дитина можливість бачитися з татом/мамою чи ні, це завжди драма. І це завжди тема, яка потребує проговорювання.

«– Але ж ми все обшукали! – я геть розгубився.
– А він нікуди не зникав. Увесь час був тут, при вході, – сміється адміністраторка. Я міцніше стискаю татову руку: він завжди був тут!»

Часом дитина сама вимагає пояснень. І від того, як дорослий зуміє розтлумачити ситуацію, і про це говорять психологи, – залежить психічна рівновага маленького хлопчика чи дівчинки.

А часом дитина мовчить і ні про що не запитує. Просто вона не знає, як назвати те почуття, яке її не покидає. Це неусвідомлене почуття – страх порожнечі. Адже на місці, де був тато, у буквальному сенсі порожньо. Його немає на дивані, де він раніше лежав із планшетом у руках, у коридорі немає його черевиків, на балконі – велосипеда, у кухні – його улюбленої чашки. Дитині бракує уяви, щоб зрозуміти, що порожнечі насправді не існує. І ось саме ці складні переживання допоможе виявити та роз’яснити історія Ольги Купріян.

Маленький хлопчик у ній під час однієї із зустрічей із батьком відвідує природничий музей, у якому раптом не знаходить мамонта. Вони шукають у всіх залах, мандруючи від вітрини до вітрини, і нарешті бачать там… де мамонт і завжди був! Відсутність не означала порожнечі! Це стає ясно хлопчикові. І саме це ми зможемо пояснити дитині, обговорюючи з нею маленький гепіенд, яким закінчується історія.

Ілюстрації: Грася Олійко

А ще в цій книжці привертає увагу чудове й незвичне оформлення Грасі Олійко. Її малюнки-аплікації цілком доступні для того, щоб при бажанні відтворити їх разом із дитиною. Також книжка допоможе підготуватися до походу в Національний природничий музей у Києві. Або потім, після відвідин, впізнавати по ній усе, що довелося там побачити, та обговорювати свої враження. «Мамонт» Олі Купріян фактично є маленьким путівником по цьому унікальному музею.

Купити книжку можна тут.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар