Виставка ілюстрацій у Болоньї 2023: 5 українських художників


Дитяча книжкова виставка в Болоньї оголосила короткі списки ілюстраторів, що змагатимуться за право виставити свої роботи на щорічній виставці The Illustrators Exhibition.

Цього року організатори отримали 4345 заявок з 91 країни чи краю, проте до коротких списків потрапили 315 ілюстраторів, пише «Читомо». Серед них – п’ять українських ілюстраторів та ілюстраторок: Оксана Драчковська, співкуратор клубу ілюстраторів «Pictoric» Олег Грищенко, Олеся Секереш, Юлія Тверітіна, Олександр Шатохін. Ця виставка стане 57-ю в історії ярмарку.

Зрештою до участі у 57-мій Illustrators Exhibition на Болонському книжковому ярмарку журі відібрало 80 авторів, однією з них стала українська ілюстраторка Юлія Тверітіна. Юлія Тверітіна веде щоденник війни, подані роботи Юлії присвячені подіям в Україні, пише «Читомо». До участі у виставці Юліна кандидатура була подана з ініціативи клубу ілюстраторів «Pictoric».

Одна з поданих ілюстрацій відповідає 96-му дню у її щоденнику.

Короткий список конкурсу визначає не лише тих ілюстраторів, чиї роботи можуть бути представлені на виставці, але й сприяє зростанню видимості на ринку. «Я беру участь у цьому конкурсі не тому, що хочу постійно вигравати, – зазначає в коментарі для «Читомо» Оксана Драчковська, що вже третій рік поспіль потрапляє до короткого списку. – Просто коли багато працюєш – класно це показувати і бачити, як на це реагують інші. А коли виграєш, чи потрапляєш у фінал, то маєш орієнтир, що ідеш у правильному напрямку, ти на правильному шляху. Після першої Болоньї у мене дуже змінилося відчуття як ілюстраторки на ринку, до мене почали звертатися замовники, які до того не зверталися. Конкурси – це дуже суб’єктивно, але це надає більше впевненості».

Робота Оксани Драчковської

Найбільшої представленості у коротких списках здобули ілюстратори з Італії (34), Південної Кореї (29) та, на превеликий жаль, Росії (25, на виставку потрапило двоє). У 2022 році також досить широко були представлені роботи з Великої Британії, а також відчутною стане присутність робіт дев’яти фіналістів та фіналісток з Ірану.

Джерело: Читомо.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар