Виставка портретів українських письменників


10–20 вересня в рамах Форуму видавців у Львові відбудеться фотовиставка «RECвізити» київського фотографа Олександра Хоменка. Світлини, які будуть експонуватися в Першій Львівській Медіатеці, були зроблені під час роботи журналістки Тетяни Терен та Олександра над книжковим проектом «RECвізити. Антологія письменницьких голосів» – збіркою інтерв’ю з відомими українськими письменниками, яка вийде двома частинами у «Видавництві Старого Лева» у жовтні 2015 р.

Героями виставки «RECвізити» стануть Юрій Андрухович, Віра Вовк, Леся Воронина, Василь Голобородько, Лариса Денисенко, Анатолій Дімаров, Іван Дзюба, Іван Драч, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Юрко Іздрик, Ігор Калинець, Маріанна Кіяновська, Іван Малкович, Юрій Мушкетик, Галина Пагутяк, Дмитро Павличко, Тарас Прохасько, Ірен Роздобудько та Юрій Щербак.

Місце проведення виставки – «Перша Львівська Медіатека» (вул. Мулярська, 2А). Час роботи: понеділок-cубота – від 11:00 до 21:00, неділя – від 11.00 до 19.00. Вхід вільний.

Допрем’єрна презентація книжкового проекту «RECвізити. Антологія письменницьких голосів» відбудеться 12 вересня о 17:00 у конференц-залі Палацу мистецтв за участю літературознавця Віри Агеєвої, авторів та героїв проекту – Юрія Іздрика, Маріанни Кіяновської, Ігоря Калинця, Тараса Прохаська та Лариси Денисенко. Модеруватиме захід журналістка, письменниця Світлана Пиркало.

Олександр Хоменко (1981) – фотограф-документаліст. Закінчив відділення україністики Інституту філології Київського національного університету ім. Т.Шевченка. Працює для українських та зарубіжних ЗМІ. Його фотографії використовували агенції Reuters та Corbis Images, видання The Guardian, The Times, «Українська правда», «Лівий берег», «Українські національні новини», «День» тощо. Брав участь у присвячених подіям Євромайдану фотовиставках, що експонувалися в Україні та США. Фотографії Олександра були представлені в рамках проекту «24 години Києва» на однойменній колективній виставці в Москві (2013).

«RECвізити. Антологія письменницьких голосів» – книжковий проект журналістки Тетяни Терен, покликаний зберегти думки, переконання, позиції, оцінки, творчі і життєві правила найзнаковіших сучасних українських авторів. Перші 20 інтерв’ю проекту вийдуть двома книгами у «Видавництві Старого Лева» у жовтні 2015 р. Під час інтерв’ю герої розповідають про своїх батьків, місця народження і сім’ю, згадують учителів і колег, діляться письменницькими секретами, розмірковують про любов, віру і сенс життя. Зустрівшись на сторінках цієї антології, письменники несподівано починають говорити не лише з невидимим уважним інтерв’юером, але й одне з одним. Перед нами унікальний проект про покоління і про ті часто невидимі зв’язки, завдяки яким уможливлюється неперервність літературного процесу.

Перша Львівська Медіатека – проект громадського центру нового типу, який діє при Центральній бібліотеці для дорослих ім. Лесі Українки. Медіатека – інтерактивний громадський центр, який пропонує можливість участі у заходах та використання різноманітних ресурсів, включаючи Інтернет, CD та DVD-носії, електронні книги, інтерактивні програми вивчення іноземних мов і комп’ютерних технологій, програми дитячого розвитку, комп’ютерні курси, музичну студію, кінозал, дискусійні клуби тощо.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар