Визначили лауреатку премії імені Нестайка 2023


30 січня, традиційно в день народження класика української дитячої літератури оголосили лауреатку Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка. Про це повідомили на сторінці Національної бібліотеки України для дітей.

За результатами конкурсного відбору перемогу здобула письменниця Мія Марченко за книжку «Майка Паливода обирає професію» (видавництво «Читаріум»). У 2021 році книжка також одержала відзнаку Топу БараБуки в номінації «Художня проза для молодшого шкільного віку».

Мія Марченко під час вручення відзнаки Топу БараБуки у 2021 році. Фото: Леся Коверега

«У віці Майки Паливоди я хотіла працювати кимось таким, щоб читати книжки і щоб мені за це платили, – розповіла БараБуці письменниця. – Я тоді не знала, що є багацько професій, які відповідають таким критеріям: бібліотекарка, книжкова консультантка, рецензентка у видавництві, редакторка, перекладачка, літературна критикиня :)) А оскільки я не знала, як це пояснити дорослим – свою мрію тобто, щоб ото читати і гроші отримувати – то я завжди сильно губилася, коли мене питали, ким я хочу бути. Звідси, власне, ось із цього почуття розгубленості, коли від дитини вимагають негайно визначитися в такому важливому питанні, і вийшла ціла невеличка гуморна повість про Майку Паливоду».

Офіційне вручення нагород Премії відбудеться 2 квітня у Міжнародний день дитячої книги.

Нагадаємо, що у 2022 році премію здобув письменник і військовий Віталій Запека за книжку «Полінка».

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар