Всеукраїнська акція #ЖивіПисьменники

Автор: БараБука


Організатори проєкту – Український інститут книги та простір української дитячої книги BaraBooka. Сторінка проєкту — aw.ubi.org.ua.

Для вчителів початкової школи, бібліотекарів і батьків експерти з дитячого читання створили нові матеріали для використання в навчальному процесі. А саме – відеоролики на базі осучасненої шкільної програми з літератури та методички з ідеями роботи на уроках, посібники для батьків та педагогів про сучасні українські книжки для дітей та підлітків, а також каталог сучасних дитячих письменників України, який буде оновлюватися.

«Support living writers the dead ones don’t need it». Але коли ми говоримо про шкільну програму з літератури, причин підтримувати живих авторів значно більше:

 – бо дитяче читання не може обмежуватися лише реаліями давноминулих часів, а відтак не сприяє соціальній та національній самоідентифікації;

 – бо школярі не хочуть читати твори, з якими не можуть себе асоціювати, що не допомагає їм відчувати себе стабільніше в житті;

 – бо художні засоби сучасної літератури суттєво відрізняються від перевіреної минулими поколіннями «класики» й більше відповідають психології сприйняття нинішніх школярів.

 – бо якщо шкільний читацький досвід закріплюється як негативний, країна продовжує втрачати читачів.


Що можна знайти на сторінці #ЖивіПисьменники?


– рекомендаційні матеріали для читання «#ЖивіПисьменники: дошкілля» з добіркою із 10 видань різних типів для дошкільнят, вправами, іграми, практичними розробками методистів дошкільної освіти;

– два видання посібника «#ЖивіПисьменники. Батькам», створене в партнерстві з ГО «Смарт освіта», з описами 50 книжок, порадами психолога, ідеями для спільних ігор, розрахованих на розширену аудиторію підлітків до 14 років;

– каталог «#ЖивіПисьменники: Хто вони?», де систематизовано біографічні та бібліографічні дані сучасних українських письменників, які допоможуть розширити роботу з тими письменниками, книжки яких сподобалися найбільше.

Проєкт доповнює серія відеороликів #ЖивіПисьменники з дитячими письменниками, які взяли участь у проєкті. Перший і другий відеосезони проєкту, запущеного 2019 року, доступні на Youtube-каналі УІК. А новини – на фейсбук-сторінці проєкту.


Інші матеріалу з циклу про живих письменників:


Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: