ВСЛ готує «енциклопедію» про Франка


У вересні «Видавництво Старого Лева» порадує читачів абеткою-енциклопедією «Франко від А до Я». Тексти до книжки упорядкувало подружжя відомих львівських франкознавців Богдан та Наталя Тихолози. Ілюстрації створили Романа Романишин та Андрій Лесів із творчої майстерні «Аґрафка». Ця книжка стане символічним продовженням серії, започаткованої торік книжкою «Шептицький від А до Я».

Книжка про Івана Франка стане своєрідною абеткою-енциклопедією про життя та творчість письменника. Проте все в ній подаватиметься в доступній формі, наближеній до інфографіки, – через короткі зрозумілі тексти й малюнки відомих львівських художників із творчої студії «Аґрафка». За словами Богдана Тихолоза, це буде книга «не лише для читання, а й для роздивляння»

Як розповів у коментарі виданню «Zaxid.net» Богдан Тихолоз, формальним приводом видання став цьогорічний 160-й ювілей з дня народження Івана Франка. Проте у книжці ніде немає згадок про те, що її приурочено до якоїсь конкретної дати.

Читайте також рецензію на книжку Франка «Коли ще звірі говорили».

«Хоча там є стаття “ювілеї”, де йдеться про те, що листя з лаврового вінка, який подарували Франку, йшло до борщу в його родині. До ювілеїв у нього було ставлення іронічне. У нас проблема в тому, що під час ювілеїв всі згадують про класиків (точніше, про пам’ятники їм), а після – забувають. Завдання цієї книжки – відкрити не класика на постаменті, бронзового чи гранітного боввана, а живу людину», – розповідає Богдан Тихолоз.

За словами Тихолоза, Іван Якович постає на сторінках книжки у колі своєї родини, друзів та персонажів. «І всі вони дуже привітні, колоритні й аж ніяк не занудні! – додає упорядник. – У цій книжці – жодного пафосу й дидактизму, натомість безліч цікавих фактів, дотепів, рідкісних світлин і знайомих літер – від А до Я».

Проект книжки, в тому числі добір та упорядкування текстів, тривав приблизно півроку. За словами Богдана Тихолоза, книжка «Франко від А до Я» стала частиною стратегічної роботи в рамках проекту «Франко. Наживо».

У продаж книжка має надійти у першій половині вересня. Офіційна презентація відбудеться під час 23-го Форуму видавців, що відбудеться 15–18 вересня у Львові.

БараБука за матеріалами видання «Zaxid.net». Фото надано видавництвом.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар