Вся Польща читає дітям


Соціальний проект, започаткований у Польщі 2001 року фундацією «ABCXXI – Вся Польща читає дітям» з метою популяризувати читання в родинах і підвищувати інтерес до книжки серед підлітків. Фундація співпрацює з більш ніж 30 польськими установами й організаціями в дев’яти країнах, де мешкає польська діаспора. Спочатку вчителі, методисти та інші фахівці з цих країн мають пройти онлайн навчання й дізнатися про методи й інструменти читацької кампанії. Вони спілкуються з польськими дитячими письменниками та експертами фундації. Потому вони готові не лише проводити сеанси читання з дітьми, а й учити батьків спілкуватися з дитячої книжкою.

Основним методом популяризації читання серед дітей і підлітків президент фундації «Вся Польща читає дітям» Ірена Кошмінська вважає щоденне читання дітям уголос. Вона закликає батьків та інших дорослих (дідусів, бабусь, вихователів, педагогів) щодня 20 хвилин спілкуватися з дітьми посередництвом книжок. Цього часу досить, аби дитина отримала задоволення від книжки, не знудилась і не втомилася. Ірена проти того, аби дітей змушували читати або вчили цьому завчасно.

Підтримали проект відомі польські співаки, актори, спортсмени й бізнесмени. За їхньою участю було відзнято 14 промофільмів, де вони читають книжки своїм дітям.
Нині цей рух із промоції читання став загальноєвропейським. Його ідеї та методичні матеріали поширюють в Чехії, Словаччині, Литві, також перші кроки робить і Україна.

Фундацію багато разів відзначали національними й міжнародними преміями, зокрема премією «IBBY Asahi Reading Promotion Award» за промоцію читання (2006 року).

2010 року в Україні було започатковано схожий Національний Проект «Україна читає дітям» (координатор – Національна бібліотека України для дітей, у регіонах – обласні бібліотеки), проте він тривав недовго. А вже в 2013-му фундація разом із Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва започаткувала всеукраїнську акцію «Вся Україна читає дітям», щоб у 2014 році поряд з Чехією, Словаччиною, Литвою, Німеччиною на чолі з ініціатором, Польщею, розпочати спільний проект «Вся Європа читає дітям». Наразі акції постійно відбуваются у Львові та на Закарпатті.

Сайт: calapolskaczytadzieciom.pl

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: