Яценко Петро | Письменники


Письменник, журналіст, програміст, викладач креативного письма, член українського ПЕН клубу. Народився 11 серпня 1978 року у Львові, мешкає на Київщині.

За освітою – інженер, закінчив «Львівську політехніку». Працював редактором відділу культури у газеті, оглядачем кіно та книжок у глянцевому журналі, випусковим редактором новин. Після тридцяти років змінив кваліфікацію і працював програмістом в українських та міжнародних проєктах у Лондоні та Варшаві.

Перша книжка вийшла у 2002 році. Став лауреатом всеукраїнських літературних конкурсів «Нові автори», «Смолоскип», Bank Austria Literaris. Стипендіат програми Gaude Polonia – під кураторством польської письменниці, нобелівської лауреатки Ольги Токарчук.

У 2016 р. Чернігівський Молодіжний театр за романом «Повернення примурків» поставив однойменну виставу.

У грудні 2018-го отримав у Львові Премію міста літератури ЮНЕСКО за роман «Нечуй. Немов. Небач».

Роман «Магнетизм» у польському перекладі Марціна Гачковського у 2021 році увійшов до фіналу Центральноєвропейської літературної премії «Анґелус» (м. Вроцлав).

У 2021 році написав сценарій, за яким створено мультимедійну екскурсію львівським районом Підзамче.

Розробив дитячий курс «Програмуємо страшні історії» на основі книжки письменниці Галини Ткачук «Тринадцять історій у темряві».

Автор восьми книжок прози для дорослих і трьох – для дітей та підлітків.

«Почав писати книжки для дітей, бо зрозумів, що, занурюючись у пригоди, можу краще зрозуміти себе дорослого, – розповів БараБуці письменник. – Полюбляю програмування і техніку з паровими двигунами».

Підліткові книжки Петра Яценка «Сила пари» та «Союз радянських речей» вийшли друком у видавництві «Портал». У 2022 році у видавництві «Мала академія» вийшла науково-популярна книжка Яценка для підлітків «Роботу зробить робот, якщо захоче».

Бібліографія автора – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»

Фото: Настя Телікова, Book Forum.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: