Як читати, навчати й навчатися під час війни


Якими є освіта й читання під час війни, коли російські війська руйнують школи, а бібліотеки спалюють? ГО «Форум видавців» запрошує поміркувати про це 7 грудня о 14:00 в деокупованому селі Богданівка, що на Київщині.

Місце для заходу – село Богданівка – обране невипадково. Воно трапилося на шляху росіянам, коли ті в березні 2022 року рухалися на Київ. 8 березня у приміщенні Богданівської школи росіяни влаштували свій штаб, а у підвалі сусіднього будинку – склад боєприпасів. Коли окупанти відступали під натиском ЗСУ, то школу, дитсадок і десятки будинків спалили.

Мету зустрічі «Освіта та читання під час війни» коментує Тетяна Стус, письменниця, засновниця проєкту підтримки дитячого читання «BaraBooka», керівниця лабораторії дитячого читання НЦ МАНУ.

«Освітні втрати й освітні розриви разом зі стабілізацією психічних станів дітей та підлітків – найважчі виклики для нас, дітознавців, сьогодні. Залучено багато ресурсів та інструментів як усередині країни, так і наданих благодійниками з усього світу. Але, на жаль, ситуація буде ще довго критичною. Одним з інструментів, які здатні стійко підтримувати пізнавальну активність та емоційну стійкість, є якісна література, традиція читання як індивідуального, так і групового. Тож дуже важливо, крім базових «виживальних» ресурсів, наповнювати освітні середовища якісними матеріалами для проживання та усвідомлення дітьми та підлітками складних досвідів війни, для підтримки інтелектуального та психологічного тонусу».

Окрім Тетяни Стус, до розмови про освіту, книжки та війну долучаться:

Анна Новосад, СЕО благодійного фонду SavED, який відновлює доступ до освіти в громадах, що постраждали від війни,

Людмила Дейко, директорка Богданівської гімназії,

Ольга Русіна, дитяча письменниця.

Модеруватиме зустріч Юлія Дичук, керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення цифрових платформ Суспільного.

Спікерки обговорять вплив війни на освіту в Україні. Чи можлива робота шкіл на деокупованих територіях? Чому волонтери по всьому світу збирали або друкували книги українською мовою для українських дітей? Як за допомогою читання дітям можна пояснювати складні теми?

Захід відбудеться 7 грудня о 14:00  у приміщенні Будинку культури села Богданівка у межах Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання».

Вхід вільний.

Виїзна подія в межах 30-го Львівського міжнародного BookForum реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

Організатори: громадська організація «Форум видавців» (Львів), Українська правда

Партнери з проведення: Простір української дитячої книги BaraBooka, Видавництво НЦ «МАНУ», Богданівська гімназія, благодійний фонд savED

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар