Як говорити з дітьми про війну?


11 лютого о 18:00 у київській книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3) відбудеться презентація дитячої книжки творчої майстерні «Аґрафка» «Війна, що змінила Рондо». Модерує Богдана Матіяш.

Однією з перших новинок «Видавництва Старого Лева» у 2015 році стала унікальна і дуже важлива книжка – «Війна, що змінила Рондо», яку написала та проілюструвала творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів). Про те, чи говорити і як говорити з дітьми про війну, про відмінність сприйняття дитячого і дорослого, про пріоритети та ідеї, про війну, пам’ять, мир і боротьбу розповідатимуть на презентації Романа та Андрій.

Рік, що минає, був дуже і дуже непростим для нас всіх. І теми та розмови, які здавалися нам дуже далекими і зовсім не для дитячих вух, оселилися в наших родинах. Як би ми не хотіли вберегти наших дітей і самих себе від війни та розмов про неї, вона занадто близько, щоб просто заплющити на це очі. Книжка, яку створила «Аґрафка», дає змогу поговорити з дітьми про війну мовою (і текстовою, і візуальною), яка не травмує, а допомагає осягнути, що ж відбувається, як з цим боротися і як з цим жити.

Книга «Війна, що змінила Рондо» розповідає історію міста Рондо, в якому живуть тендітні та вразливі створіння. Головними персонажами є троє друзів – Данко, Зірка та Фабіян. У мирне місто одного дня приходить війна. Лихо завжди приходить зненацька, війни ніхто ніколи не знав і тим паче не чекав, проте вона прийшла і торкнулася кожного мешканця Рондо. Це книга про те, що перемогти у війні можна лише згуртувавшись, а справжнім героєм може стати кожен. Проте, навіть коли війна закінчується, вона назавжди залишає по собі сліди. Ця книга – це привід для вдумливої розмови з дітьми (або й зі собою) про те, що діється нині в країні чи й деінде у світі, у форматі чарівної історії, яка завжди залишає місце для надії та оптимізму.

Вхід вільний.

Читайте також рецензію на книжку: Про маки й чорнобривці

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар