0+

Як пережити перший рік батьківства

Христя Нечитайко

Христина СЛОБОДЯН. Диво-пристрої для щойно-мам. – Харків: Віват, 2015. – 112 с.
Уподобань: 7

Відповідь на це запитання залежить від кількох складників. Перший: чи перша це у вас дитина. Другий: чи далеко ви живете від бабусь. Третій: чи практикуєте ви йогу і чи вистачає вам 5 годин на день спання. Четвертий: чи є у вас кіт. І хоч список ще можна продовжувати, хай буде п’ятий і останній пункт: чи розвинене у вас почуття гумору. «Рецепт» виживання в перший рік батьківства від Христини Слободян полягає саме в наявності цього останнього складника, без якого щойно-мамам і щойно-татам буде непереливки.

«Відразу попереджаю: у цій книжці ви не знайдете повчань, однозначних відповідей на складні батьківські запитання чи хоча б однієї практичної поради з догляду за дитиною» – зізнається в передмові до «Диво-пристроїв для щойно-мам» авторка. Ет, подумаєте ви, а навіщо, властиво, я це читаю? Адже анотація обіцяє колекцію «диво-пристроїв», які полегшать усім нам, молодим батькам, життя. Полегшать, однак не тому, що хтось стане слідувати за чиїмись порадами, а тому, що побачить: він/вона не один/одна зі своїми бідами, гризотами, сумнівами, сльозами й недосипами першого року життя малючка. Таку ж функцію виконують різноманітні батьківсько-мамські форуми, блоги, спільноти: спокійно, не тільки твоя дитина не хоче лежати у візку; заспокойся, зригування – це в межах норми; випий ковток чаю – температура від того, що ріжуться зубки, завтра все мине.

«Знаєте, є багато правдивих і мудрих думок та цитат, які здаються очевидними та зрозумілими, але по-справжньому починають щось для тебе означати тільки після того, як проживеш шмат життя і коштом власних граблів та ґуль перевіриш їхню правильність»

Особливість же «диво-пристроїв» Христини Слободян у тому, що вони абсолютно буденні, в них немає ні краплинки дива, варто лишень змінити ракурс і подивитися на звичайні речі з дрібкою гумору. Наприклад: «Куля ясновидця, що переносить у щасливе майбутнє» – це наші думки й налаштування на все хороше; «Зарядний пристрій для термінового поповнення ресурсів» – у когось кохана людина; в когось – кава-чай, у когось – ванна з пінкою чи прогулянка; «Дзеркало, у якому я бачу себе очима близьких» – красиві аватарки у фейсбуці 😉 А є ще «Пульт для вимкнення зайвого шуму та надокучливих порад», «Годинник з опціями замороження та перемотування часу», «Велика адресна книга перевірених експертів своєї справи» тощо. Як бачите, всі диво-пристрої цілком реальні, варто лиш правильно налаштуватися.

Кому буде цікава ця книжка? Насамперед мамам майбутнім (майбутнім татам можна начитувати найцікавіші шматки вголос), які поки що перебувають у блаженному очікуванні першої дитини. Які ще будують плани, читають розумні книжки з виховання й переконані, що знають геть усе про материнство. Які вирішують не буденні питання на кшталт «як вкласти дитину спати», «чому вона/він постійно плаче/їсть/підставити свій варіант» і «як відповзти від малюка так, щоб він не прокинувся», а – спільний сон чи окреме ліжечко, візочок чи слінг, заміж за принца чи за простого парубка. Адже головний «рецепт» виживання в перший рік батьківства – не злякатися, але бути готовим до всього, і тут диво-пристрої вам ох як стануть у пригоді.

Читайте також про подорожі з дітьми, або як не стати куркою.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар