Як писати «справжні» листи для Миколая


Київське видавництво «Братське», що спеціалізується на виданні книжок до свят, а віднедавна запустило серію книжок-білінгв, видає до Дня Святого Миколая книжку-картинку Валентини Вздульської та Даші Ракової «Подорож листа. Історія до свята Миколая».

«Це історія заповітного бажання однієї маленької дівчинки, про яке вона написала до святого Миколая. Лист страшенно переймається важливістю своєї місії, бо хоче, щоб непросте бажання дівчинки обов’язково здійснилося. Але перш ніж це станеться, йому доведеться пережити багато випробувань і пройти довгий шлях. Це історія про диво, але водночас в ній немає нічого фантастичного, – розповідає авторка текстової складової книжки Валентина Вздульська. – Якось так склалося, що святому Миколаю чи діду Морозу пишуть паперові листи й надсилають їх звичайною поштою. Гадаю, дітям важливо не просто передати повідомлення, а відчути лист як артефакт. Можливо, тут несвідомо спрацьовує якась така майже середньовічна “магія” ремісництва. Це коли речі, зроблені своїми руками, формують мікрокосм людини, який так чи інакше відображає її стосунки з Макрокосмом. Діти, як антени, досить точно вловлюють певні культурні архетипи».

lyst1

За словами головної редакторки «Братського» Юлії Березенко, у видавництві вже третій рік поспіль виходять книжки до свята Миколая. «Цього разу ми вирішили потішити найменших читачів тематичною книжкою-картинкою. Лаконічний та яскравий на образи текст Валентини Вздульської органічно доповнюють ніжні акварелі Даші Ракової. Я вже не раз на цьому наголошувала, що нашими книжками «миколайської» серії ми намагаємося притлумити споживацький настрій свята, натомість показати, що дари дружби та любові безцінні», – переконана Березенко.

Джерело: БараБука.

Дізнатися більше про цю та інші святкові книжки українських видавництв ви зможете на зустрічах «Родинного клубу БараБуки».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар