Як пояснити дитині, що таке кохання? Поради від творців дитячої книги

Автор: БараБука


Письменники й ілюстратори дитячих книжок завжди люди досвідчені, мудрі й розумні. Вони вміють добре пояснити дітям складне й зобразити це у книжці, знають, як розмовляти з підлітками про секс, булінг, на інші непрості теми. Проте є питання, яке багатьох із талановитих авторів заганяє в кут і змушує надовго замислитися – аж доки не прийде натхнення або дедлайн. Напередодні Дня закоханих БараБуці вдалося розпитати деяких зірок сучукрдитліту про те, як пояснити дитині, що ж таке кохання. Усі відповіді оригінальні й неповторні, що свідчить про багатовимірність і неосяжність цього почуття. А як відчуваєте і пояснюєте його дітям ви?

Валентина Вздульська:

«Кохання – це коли ти починаєш любити когось більше, ніж себе. Коли ставиш інтереси й потреби цієї людини на перше місце. Хочеш дбати про неї і ніколи з нею не розлучатися».

Таня Стус:

Спочатку людина закохується. Не кожна закоханість виростає в кохання. Але кожне кохання, в різних людей, у різний час – інакше. Від нього тікають, його шукають, намагаються притлумити чи з усіх сил втримати…

Як зрозуміти, що почуття до іншої людини – саме кохання? Це коли дивишся на неї очима, а бачиш серцем – із будь-якої відстані.

Сергій Лоскот:

«Щоб пояснити дитині, що таке кохання, по-перше треба купити жуйки. А по-друге, прочитати тлумачення на вкладиші. Та з моєї точки зору, кохання – це наповнювач твоєї голови образом якоїсь дуже привабливої для тебе особи. І цей образ дуже липкий і солодкий, як цукрова вата».

Ольга Купріян:

«Любов – це коли тобі добре вже від того, що дорога людина існує. Коли закохуєшся, то здається, що у твоїй душі настала персональна весна. Тобі хочеться торкатися коханої людини й бути поруч, і не хочеться нікого змінювати. Але любов має чарівні властивості: завдяки цим чарам ми невидимо змінюємося самі».

Валентина Захабура:

«Любов – це коли тобі стає радісно й затишно від чиєїсь присутності, а потім ти помічаєш який у людини голос чи зріст, чи колір волосся. А якщо пояснювати математично, то це величезна довіра, помножена на величезну цікавість».

Іван Андрусяк:

«Велике кохання – це коли хлопчик дівчинку смикає за косичку, а дівчинка хлопчика гемцяє по голові портфелем».

Мар’яна Савка:

«Кохання – це суперсила, завдяки якій людина може робити дивовижні речі: літати на крилах, зрушувати гору, розсувати горизонт. Суперсила кохання може врятувати життя і може подарувати життя. Але той, хто дуже сильно любить, ніколи не здогадується, що він супергерой. Бо йому не потрібна слава, адже в нього є любов – а це незмірно більше».

Володимир Арєнєв:

«Кохання – це те, чому ніхто не може дати чіткого визначення, але коли це стається із людиною, вона точно розуміє: закохалася!»

Христина Лукащук:

«Любов – це коли ти не в силі справитися з велетенською кількістю тепла, ніжності, посмішок всередині тебе і несеш, летиш, мчиш ділитися цим всім із тим, хто поруч. Тим, хто в цю мить стає найважливішим у твоєму житті».

Юрій Нікітінський:

«Любов – це коли інша людина подобається так сильно, що ти думаєш тільки про неї. А про інших думати – лінь і не хочеться».

Романа Романишин, Андрій ЛесівАґрафка»):

Коли тобі:

– хтось важливіший ніж ти сам,

– хочеться бути поряд з цією людиною,

– слухати її/його навіть цікавіше ніж говорити самому,

– вам двом завжди цікаво і добре разом,

– навіть коротка розлука здається неймовірно довгою…

тоді, мабуть, це кохання.

Олена Рижко:

«Витлумачити любов для підлітків. Та ще й лаконічно. Думаю, простіше книжку про космос написати. Утім, любов – це і є космос. Усеохопний, прегарний і важко вловний. Із зорями, що норовлять сісти тобі на плечі. А одна-друга може заплутатися в неслухняному чубі того, чиє дихання тобі дорожче, ніж власне. Ще парочка причаїться на дні очей, що їхній погляд незмінно дарує тобі бурю емоцій і оселяє бешкетно-трепетних метеликів у животі. А якась інша зблисне магнетично й невідпорно в кутиках жаданих губ.

А коли увесь цей флер вивітриться – залишиться дуже просте і суперважливе усвідомлення: поряд із цією людиною ти можеш бути собою – ні разу не ідеальною, але щасливою. Бо з ним легко і просто. З ним тобі хочеться розвиватися, відкривати свої здібності і таланти, досягати більшого. Наповнювати себе знаннями і враженнями. І ділитися з ним цим усім.

Не вірте тому, хто каже, що любов нерозривно пов’язана зі стражданнями. Можливо, від розлуки з коханим. Але якщо страждати змушує коханий – тікайте від нього. Це патологія. Не ведіться на збиту фразу: «Я без тебе не можу!» Це теж патологія.

Любов – це коли ти все можеш і сам, але поряд із коханим ти стаєш кращою версією себе».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар