Якою буде доля дитячих книжок після 2020-го?


Як видавці, телекомпанії й інші виробники дитячих товарів та послуг пристосуються до стрімкої зміни «цифрових» звичок своєї юної аудиторії? – цю проблему, наслідки якої хвилюють багатьох дорослих, обговорили на конференції Дитячих медіа (Children’s Media Conference). Фахівці прогнозують різний розвиток подій, однак запевняють: паперовим дитячим книжкам у майбутньому точно знайдеться місце.

На думку частини учасників конференції, до 2020 року «цифрові технології поглинуть світ», діти поступово перейдуть на ґаджети з доступом до Інтернету. Цифровий бізнес стане найбільш впливовими дитячими ЗМІ, за рівнем впливу дитяче інтернет-медіа зможе зрівнятися лише з «Диснеєм». Ще один можливий сценарій розвитку подій – наперед вийде дитяча ігрова індустрія, яка має достатньо потенціалу, щоб щоразу дивувати користувачів ігор. Імовірно, до цього часу друк як такий відійде в минуле, книжки й періодика різко скоротять наклади, оскільки все перейде в цифровий формат, для паперової книжки залишиться невелика ніша у стовпчику «Подарунки». Дитячі видавці перейдуть в онлайн, домінантними гравцями стануть «Apple» та «Amazon», але, як правило, відомі автори постачатимуть свої твори просто до читачів.

Як у цій ситуації почуватиметься дитяча книжка? Попри все, прогнози оптимістичні. «Рано чи пізно книжкової індустрії не стане, – вважає Роб Мак-Менемі, СЕО-спеціаліст видавничого гіганта «Егмонт», – проте цікавий факт: ринок дитячої книжки з року в рік зростає на 11%. Чому? Через “Шахтарів”!». «Шахтарі» (англ. «Minecraft») – успішна дитяча комп’ютерна гра, що принесла розробникам грандіозні прибутки. Іронія в тому, що саме «Егмонт» має ексклюзивні права на видання книжок за популярною грою. Утім, Мак-Менемі не заперечує, що є й інші фактори, що сприяють зростанню ринку дитячої книги. Хоча електронних книжок і додатків для дітей стає більше, проте їх усе рівно мало – всього 3–4% на ринку дитячих товарів. На думку Мак-Менемі, діти в основному не читають з планшетів: «Діти не сприймають ґаджети як інструменти для читання, для них це ігрові пристрої, або ж доступ до соціальних мереж у різних формах».

Крім того, багато батьків не хочуть, щоб їхні діти постійно сиділи перед екранами цифрових пристроїв, додає Кейт Вілсон із видавництва «Nosy Crow», компанії, що спеціалізується на книжках та цифрових додатках для дітей. Вілсон сподівається, що саме ця причина спонукає багатьох батьків купувати дітям книжки і заохочувати малих до читання.

Джерело: The Guardian.

Читайте також: Читання у ХХІ столітті: як це буде?

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар