Пірог Євгенія | Дітознавці


Письменниця, сценаристка, авторка й кураторка Всеукраїнської ініціативи «Додай читання», прихильники якої від 2012 року облаштували щонайменше 175 «книжкових шпаківень» – громадських міні-бібліотечок вільного читання за принципом «почитай-поверни-подаруй» книгу. Організаторка родинного марафону «Тату, почитай!», відеозмагань юних букблогерів «Книжковий марафон 42», читацького квесту «Щаслива мапа України», дитячого конкурсу коміксів про силу читання «ЧитайСвіт» та інших проектів, спрямованих на популяризацію книги. Проекти «Срібна Книга», «Казковий гопак», «Дмитрикова бібліотека» й артбук «Добро-Дій», до яких долучено широке коло читачів та книготворців, визнано Національними рекордами України. Користується псевдонімом Казкарка Джинні.

Закінчила КНУ імені Т. Шевченка. Має технічну освіту. Працювала інженером, патентознавцем, викладачем фізики та малювання, організатором дозвілля учнівської молоді. Засновниця молодіжних громадських організацій, студії шкільного радіомовлення, керівниця видання учнівської газети. У травні 2014 року започаткувала творчий клуб «Київ. Схід. Діти» для дітей із родин переселенців. Захоплюється малюванням, складає пісні для дітей. Залучає дітей до співавторства, створивши разом з ними понад 40 казок, укладених в 13 альманахів «Блискуче перо».

Авторка книжок для дітей «Мрії збуваються. Казкова історія, яку розповів Різдвяний Янгол», «Хлопчик Вітерець та Золота Планета», збірок віршів «Сумка мами кенгуру», «Марися та котячі походеньки», «Сильвестр та друзі», повістей «Астронавти з Великої Росяної», «Кіт Мармур та різдвяні пряники», «Агент безпеки Ромчик, або експрес Щастя» та інших. Твори для підлітків «Тридцять перший меридіан» і «Сім дорослих днів» поповнюють поличку сучасної інклюзивної літератури. Записала цикл авторських радіопрограм «Реальні Мрійники» за участі відомих письменників та митців. За сценаріями Євгенії Пірог поставлено кілька вистав.

«Що можна любити більше, ніж саме читання? Заохочувати до читання дітей! – ділиться письменниця. – Тому залюбки вигадую проекти, квести і завдання, які підхоплюють книголюби звідусіль».

Виросла в Херсоні, жила в багатьох містах України, нині мешкає і працює в Києві. Надихається родиною, двома дочками і трьома онуками.

Веде сайт творчих проектів «Всі Мрії». Бібліографія авторки – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»

Читайте також інтерв’ю з Євгенією Пірог: «Казкарка Джинні» популяризує читання

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: