Винничук Юрій | Письменники


Письменник, перекладач, журналіст, публіцист, редактор. Народився 18 березня 1952 року в Івано-Франківську. Навчався на філологічному факультеті Прикарпатського університету імені В. Стефаника, де здобув фах учителя української мови і літератури. 1974 року переїхав до Львова, де живе і працює донині.

Працював вантажником, художником-оформлювачем, режисером і сценаристом Львівського естрадного театру «Не журись!». 1990 року разом зі Стефком Оробцем створив «Кабарет Юрця і Стефця». Від 1990-х років працював у редакціях різних періодичних видань – газет «Post-Поступ», «Гульвіса», «Поступ». Перекладає з англійської, валлійської, слов’янських мов.

Автор збірки поезій, у тому числі й скандально відомих віршів. Має в доробку понад десять прозових художніх і краєзнавчих книжок. Упорядник декількох знакових антологій – української фантастики XIX століття, української літературної казки XIX століття та інших. Відомий також як талановитий містифікатор (зокрема, під іменем уявного середньовічного ірландського поета Ріанґабара). За дитячими казками Юрія Винничука знято мультфільми «Історія одного Поросятка» та «Як метелик вивчав життя».

Лауреат численних літературних і мистецьких нагород. Дворазовий переможець премії «Книга року BBC» (2005, 2012), отримав відзнаку «Золотий письменник України» (2012). Твори перекладено в Англії, Аргентині, Білорусі, Канаді, Німеччині, Польщі, Сербії, США, Франції, Хорватії, Чехії.

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: