З’явився перший каталог українських дитячих письменників

Автор: БараБука


У рамках Всеукраїнської акції #ЖивіПисьменники укладено перший онлайн-каталог українських дитячих авторів «#ЖивіПисьменники: Хто вони?». Завантажити каталог можна на сайті проєкту alivewriters.com.ua.

Каталог «Живі Письменники: Хто вони?» створено для систематизації біографічних та бібліографічних даних сучасних українських письменників, які за останні тридцять років мають видані книжки з текстом для дітей та підлітків і творчо активні сьогодні. Цей каталог популяризує творчість дитячих письменників та допомагає кожній сім’ї України отримати рекомендації для дитячого, підліткового та родинного читання. На сторінці кожного автора й кожної авторки можна знайти фото й контактні дані – це стане в пригоді при запрошенні авторів на зустрічі у школах чи бібліотеках.

Наголошуємо, що це перше видання каталогу, тож наступного року чекаємо на оновлення, куди ввійдуть й інші улюблені автори тисяч дітей. Пропозиції щодо включення авторів до каталогу збиралися на підставі аналізу довгих, коротких списків літературних конкурсів, премій, рейтингів та відзнак, а також аналізу списків виданих книжок в українських видавництвах, про які є інформація у відкритому доступі. До уваги бралися такі чинники:

  • художня цінність видань;
  • естетичний та поліграфічний рівень;
  • психологічна відповідність віку;
  • актуальність теми та змісту, який би підходив для самостійного читання, читання вголос, сімейного читання та обговорення.

Менеджерка проєкту Анастасія Музиченко так коментує процес створення видання:

«Під час роботи над каталогом “Живі Письменники: хто вони?” переді мною постав виклик – донести ідею акції та запросити взяти у ній участь якомога більше сучасних українських письменників, які пишуть для дітей і підлітків. А це близько 100 осіб! Раніше мені доводилось запрошувати і супроводжувати дитячих авторів для наймасовішої автографсесії під час IX Міжнародного фестивалю “Книжковий Арсенал”, але тоді погодилось майже 60 авторів. Завдяки каталогу читачі переконаються, що дитячих письменників багато, і всі вони значимі та важливі. Українська дитяча література різноманітна і сучасна, а її творці Живі!».

Нагадаємо, що від перших днів БараБука доповнює великий ДОВІДНИК української дитячої книги, де також є розділ «Письменники».

Каталог підготовано Українським інститутом книги спільно з Лабораторією дитячого читання Національного центру «Мала Академія Наук України» та проєктом підтримки дитячого читання «BaraBooka».

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар