За книжкою Рутківського знімуть фільм для дітей


Щойно режисер Віктор Андрієнко встиг представити київській публіці перше за роки незалежності повнометражне дитяче кіно «Іван Сила», як Держкіно сповістило, що у планах іще як мінімум чотири українські фільми для дітей, серед яких і екранізація книжки відомого дитячого письменника Володимира Рутківського «Сторожова Застава». Про це пише блоґ «Читацькі нотатки Христі Нечитайко».

Книжка побачила світ у київському видавництві «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га» 2012 року й уже влітку 2013-го перемогла в п’ятому конкурсі Держкіно, отримавши часткове фінансування. Режисером майбутнього фільму буде Юрій Ковальов, сценарій писатиме відомий український дитячий письменник Сашко Дерманський. Володимирові Рутківському пропонували писати сценарій, але він відмовився: «На своєму досвіді переконався, яка то каторжна і залежна праця. Неодмінно треба написати шість – вісім варіантів, а в мене вже вік не той, аби тратити час на переписування та творчі і нетворчі дискусії, що обов’язково виникають при цьому. Тож я не тільки відмовився від написання сценарію, а й звалив весь цей кіношний клопіт на плечі свого видавця Івана Малковича. Дуже вдячний йому, що не відмовився, – поділився письменник. – Признатися, я дуже поважаю мого колегу Сашка Дерманського, як і режисера молодого і талановитого Юрія Ковальова. Сашко для мене перш за все автор чудових текстів. Проте як сценарист він повинен вестися так, як зазвичай ведуться всі сценаристи. Але нічого, коли кіношники купуватимуть права і на його книжки, я попрошуся туди сценаристом. Як кажуть, око за око…» Рутківський по секрету розповів, що спочатку кіношники з «Фільм.ua» зацікавилися його трилогією «Джури козака Швайки», за яку письменник отримав Шевченківську премію. «Та саме під час перемовин у видавництві “А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га” вийшла “Сторожова застава”. І коли Іван Малкович (якому я довірив виключні права на всі мої книжки, що виходять у нього) показав їм цю повість, вони перемінили свою думку. Чому – то їхня справа. Мабуть тому, що там більше героїки і брязкоту мечів. А може, їм сподобалося і те, що мій Ілля Муровець ніякого відношення до свого російського прототипу не має. Що ж до екранізації “Джур”, то до Івана Малковича звернулася інша кіногрупа. Проте це, здається, ще на рівні фірмового секрету», – розповів письменник в ексклюзивному інтерв’ю БараБуці.

За словами голови Державного агентства України з питань кіно Катерини Копилової, вихід стрічки на екрани заплановано на 2015-й рік. «Фільм повнометражний, за жанром – пригодницька стрічка, фентезі. Проект здобув часткове державне фінансування (приблизно 75 % інвесторських коштів), – розповідає Копилова. – Буде знятий за сучасними екранними технологіями, міститиме багато комп’ютерної графіки». За сюжетом, п’ятикласник Вітько Бубненко потрапляє у 1097-й рік, де разом зі славетними праукраїнськими богатирями Іллею Муровцем, Олешком Поповичем та Добринею захищає рубежі нашої землі, тобто землі Руської.

«Про Держкіно можу сказати лише одне: молодці! От тільки би таке бажання та років на двадцять раніше. Тоді ми мали вже ціле покоління українців, які б історію свого народу сприймали як свою власну, а себе – гідними послідовниками своїх героїчних пращурів. І все ж – краще пізніше, ніж ніколи. Радий за мого друга і колегу Олександра Гавроша, який дав таке життя Івану Силі, що кінематографісти були просто не в силі не помітити його», – ділиться враженнями письменник.

Нагадаємо, що це вже другий фільм у планах Держкіно, який має за основу книжку сучасного українського письменника. Перший – «Іван Сила» – знято за мотивами пригодницької повісті Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». Фільм отримав повне державне фінансування й вийшов на великі екрани восени 2013 року.

Джерело: «БараБука».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар