«Занадто близько»: дитяча спецпрограма Book Space 2021


3-5 вересня 2021 у Дніпрі відбудеться Міжнародний книжковий фестиваль «Book Space». У межах фестивалю організатори виділили окрему спецпрограму під назвою «Занадто близько», присвячену дітям і підліткам.

«Останній рік діти, як і всі ми, живуть в реальності, до якої складно звикнути, яку важко прийняти, – зазначають організатори. – Світ наче перетворився на антиутопію. Всі бояться вірусу, з дому виходити не можна, спілкуватися з друзями можна тільки онлайн. Уроки онлайн, репетитори онлайн, заняття онлайн. Батьки працюють вдома, вимагають тиші, переважно дуже знервовані. Дідусь у лікарні в іншому місті, до того ж, він так і не навчився робити відеодзвінки. У друга депресія, він говорить тільки про “13 причин чому”. Тиша, спів пташок чи шум моря можливі лише в навушниках.

Те, що було близьким, стало занадто далеким, ще й через екран: друзі, родичі, подорожі, хобі, кіно, спілкування. Навіть з батьками стало складніше розмовляти: вони хоч фізично й поруч, але думками – деінде.

Водночас те, що було далеким, раптом виявилося занадто близько, наче за паперовою стіною: хвороби і втрати, депресії, тривожність, безсилля. Ми не можемо втекти від цього, подолати чи вдавати, що контролюємо. Але можемо обговорити цей новий досвід, зробити його таким, який можна пережити і витримати, осмислити і рухатися далі».

У межах програми «Занадто близько» разом із відомими письменниками, психологами, педагогами говоритимуть про теми, які хвилюють дітей та підлітків найбільше: втрати і смерть, депресії, родинне насильство, уявні друзі, спілкування сіблінгів, сексуальне виховання, таймменеджмент, «карантинне покоління» та ін.

Усього дитяча програма налічуватиме понад 15 подій, над якими активно працює кураторка програми Стефана Цебренко.

Нагадаємо, що фокусною темою цьогорічного Book Space стане «Нова близькість». Програма фестивалю налічуватиме понад 100 подій у межах 9 спецпрограм.

За детальним представленням кожної зі спецпрограм стежте на офіційному сайті фестивалю та в соцмережах: Facebook та Instagram.

Переглянути програму можна тут.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар